Biesse’den Sel Felaketine Uğrayan Kerala’ya Destek

2018 Ağustos’unda muson mevsiminde gerçekleşen aşırı yağış nedeniyle, Güney Hindistan’daki Kerala şiddetli sel felaketine maruz kaldı. Birçok insan hayatını ve mallarını kaybetti ve çok sayıda insan birkaç gün boyunca evsiz kaldı. Bu iklimsel felaketin kurbanları arasında, Biesse müşterileri ve bölgedeki şirketleri de vardı. Fabrikaları 4 günden fazla bir süreyle su ve çamur altında kaldı.

Biesse, felaketten sonra derhal bu müşterilerle iletişime geçti ve çok kısa bir süre içinde, Servis Ekibi’ni yardım desteği için bölgeye gönderdi. Biesse Servis Ekibi müşterilerle birlikte çalıştı, ücretsiz yedek parça ve yenilenmiş Biesse makineleri tedarik etti. Sağlanan destek sayesinde, 12 makineli 7 şirket faaliyete geçti. Bu hızlı müdahale nedeniyle, müşterinin işletmeleri üzerindeki olumsuz etki büyük ölçüde azaltıldı.

Bugün tüm makineler çalışıyor ve müşterilerin fabrikaları üretime devam ediyor. Müşteriler, bu zor zamanlarda Biesse desteğine olan minnettarlıklarını ifade ediyorlar ve Biesse’nin sadece bir tedarikçi değil, aynı zamanda gerçek bir ortak olduğunu da kanıtladığını dile getiriyorlar.

Biesse Group, ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojisinde dünya lideridir. Mobilya, kapı-pencere çerçeveleri ve inşaat, gemi yapımı ve havacılık endüstrileri için bileşen üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtır. 200’den fazla tescilli patenti olan şirket Ar-Ge’ye yılda ortalama 14 milyon Euro yatırım yapıyor. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından Pesaro’da kurulan Biesse SpA, Haziran 2001’den bu yana İtalyan Menkul Kıymetler Borsası’nın STAR segmentinde listelenmiştir ve halen FTSE IT Mid Cap endeksine dahildir. Biesse’nin dünya çapında 4300 çalışanı bulunmaktadır.