Biesse’nin dijital fabrika teknolojileri LIGNA 2019’da: İnsan ve robot arasındaki kazançlı birliktelik

Biesse, LIGNA’da Endüstri 4.0’ın geleceğini sunmaktadır: Otomasyon ve bağlantıların daha etkili bir hale geldiği ve hayata geçirildiği 6000 metrekarelik “Automaction” konsepti Biesse’in sürekli yenilikçi ruhunu gözler önüne sermektedir.

27 – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında Hannover’de yapılacak olan Ligna; ağaç işleme makineleri, sistemleri ve aletleri konusunda önde gelen ticari bir fuardır ve Biesse teknolojilerinin sunduğu avantajlarının ve fırsatlarının yakından görülebileceği en doğru yerdir.

Hammaddeden bitmiş ürüne kadar tamamen otomatikleştirilmiş Biesse çözümleri özenli, verimli, kişiselleştirilmiş ve esnek gelişmiş üretim sistemlerinin sonuçlarını gözler önüne serecektir. Bu nedenle Biesse, uluslararası düzeyde aynı değerleri ve üretim prensiplerini paylaşan en iyi üç tasarımcıyla yakın işbirliği içerisinde “Testimonial in Automaction” projesini oluşturdu.

Biesse, CUBO TASARIM ile yaptığı işbirliği sayesinde esnek ve yüksek performanslı sistemlerle eksiksiz bir mutfağın nasıl üretileceğini göstererek üretim hattını doğrudan standında sergileyecek. Tamamen otomatikleştirilmiş bu çözüm, vardiya başına 1.500 panel üretebilecek.
İkincisi; bir evin tüm ihtiyaçları için mobilya tasarımı yapan bir İtalyan markası olan LAGO ile yapılan işbirliğinin sonucudur. Her vardiyada 1.000’e yakın panel üretilebilen bu çözüm robot destekli makineler ile ilgili en yeni fikirleri esneklikle bir araya getirmektedir.
Üçüncüsü ise; vardiya başına 600 kadar panel üretecek ve özellikle banyo mobilyaları ve mağaza donanımları üreticileri için önerilebilecek bir çözümdür. BMT BAGNI ile olan bu işbirliği sayesinde, otomatik sistemlere sahip makineler, robotlar ve entegre yazılımlar da dahil olmak üzere 4.0 sanayi devriminin tüm olanaklarını tamamen kullanan bir şirketin avantajları vurgulanacaktır.

Standımızda görev alan uzman personelimiz; büyük çaplı üretim hacimlerinden, esneklik ve kişiselleştirme arayan işletmeleri ve üretimini “akıllı fabrikalara” dönüştürmek isteyen küçük işletmeleri kapsayan tüm şirketlere yönelik toplam 49 çözüm tanıtacaktır.

Biesse fuarda ayrıca, operatörün müdahalesine gerek kalmadan panellerin otomatik taşınmasında verimlilik ve çok yönlülük sağlayan ROS (Robotik Kumandalı Sistem) entegre robotlarını sunacaktır.

En iyi bitiş kalitesi, daha düşük tüketim ve kolay kullanım arayışındaki Biesse, kızılötesi ışın kullanarak tutkalın eritilmesine dayanan özel teknik sayesinde şekilli panellere kenar bandı şeritlerinin uygulanmasında devrim yaratan yeni bir yöntem olan Ray Force Sistem’i de tanıtacaktır.

Sergilenecek bir diğer çözüm, güvenilirlik açısından her zaman en üstte yer alan, ancak hız ve üretkenliği artıran yeni FPS tablası sayesinde artık daha da geliştirilmiş olan Rover işlem merkezi olacaktır. Zanaatkarlar ve küçük işletmelere yönelik yeni ve otomatik bir kenar bantlama makinesi olan Akron 1100 sayesinde yepyeni ve kompakt bir makineyi keşfedebileceksiniz.

Salon 11’deki Biesse standını ziyaret edenler, yapı ve inşaat dünyasına adanmış teknolojileri de yakından görebilecekler: CLT işlemleri için özel olarak tasarlanmış bir işlem merkezi olan Uniteam E- MIX ‘in yanısıra, prefabrik paneller ve çerçeveler, kirişler ve bölmeler için yeni bir giriş seviyesi işlem merkezi olan ve modern tasarımın en karmaşık taleplerine cevap vermek isteyen küçük ve orta ölçekli firmalar için ideal olan Uniteam RC ‘nin tasarımını da görecekler.

Biesse teknolojilerinde kullanılan yazılım paketleri olan SOPHIA, B_CABINET, B_PROCESS, B_AVANT, B_SUITE ve OPTIPLANNING platformları da özel bir alanda uzman Teknik personel tarafından tanıtılacaktır. Bunlar arasından özellikle SOPHIA, kişiselleştirilmiş etkileşimi geliştirmek ve teknik yardım süresini minimuma indirmeye odaklanan bir IoT servis platformudur.

LIGNA 2019, Biesse’nin 50. yıldönümünü kutlayacağımız bir etkinlik programına da ev sahipliği yapacaktır: Fuarın ilk üç gününde, akşam saat 18:30’dan itibaren gerçekleşmesi planlanan büyüleyici performanslarla kutlanacak olan yıldönümü insanın yaratıcılığına ve makinenin teknik yeteneklerine adanacaktır.

Biesse Ligna 2019’da: SALON 11. Gelecek burada!

BIESSE S.p.A. – Biesse Group ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir liderdir. Mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Biesse her yıl Araştırma ve Geliştirmeye ortalama 14 milyon Avro tutarında yatırım yapmakta ve 200’den fazla tescilli patentin haklı gururunu yaşamaktadır. 12 endüstriyel saha, 39 şube ve 300 mümessil ve seçkin bayi ağı ile üretiminin %90’ını ihraç etmektedir. İtalyan ve uluslararası tasarım alanında faaliyet gösteren en prestijli isimlerden bazıları Biesse’nin müşterileri arasında yerlerini almaktadır. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından Pesaro’da kurulan şirketin hisseleri Haziran 2001 tarihinden bu yana Menkul Kıymetler Borsasında (STAR segmenti) işlem görmektedir. Biesse bünyesinde dünya çapında 4400 çalışan görev yapmaktadır.