BU GURUR HEPİMİZİN!

DÜNYADA İLK ve TEK 2100*2800 EBATLARINDAKİ Acrylic Yüzey Kaplı Panel Ürünlerimiz ile sektördeki bu uluslararası başarımızı,değerli mobilya üreticilerimizile paylaşıyoruz.

2009 yılından bu yana devam eden AR-GE çalışmaları ve Acrylic yüzey üretimi alanındaki dev yatırımlarımı ile 2019 yılında Dünyanın ilk ve tek 2100*2800 ebatlı Premium Acrylic Panel üretimine başlayan BAKIŞ, sadece Türk pazarında değil uluslararası rakiplerinden de bir adım öteye geçmiş. Ürünün son tüketicisine ulaşmasındaki bu uzun yolculuğunda salt sektörün büyük inovasyonu değil makine teknik alanındaki büyük emeklerin de altını çizmek gerekiyor.

BAKIŞ 2100*2800 ebatlarındaki acrylic yüzey ürün markasına premium ibaresi ile dikkat çekmek istemesindeki sebebi sorduğumuzda, çizilme direncinin yüksek olmasını bu özelliği ile standart acrylic panellere göre daha uzun ömürlü kullanım vaat ettiklerini bildiriyorlar.

HER ÜRETİMDE %10 NET KÂR

Stadartlarda 1220*2800 ebatlarındaki MDF paneller çeşitli teknik süreçlerden geçirilerek, her mobilya üreticisi ve emekçisinin bildiği üzere akrilik paneller 1220*2800  ebatlarında son kullanıma sunuluyor. Çeşitli renk desen ve zengin bir kullanım alanı olan bu ürün, kesim aşamasında verdiği yüksek fire oranları ile gerek iş gücü gerek ise mamül son halini alana değin harcanan enerji kullanımındaki sarfiyat mobilya emekçilerinin ve dolayısıyla son tüketicilerin de finansal olarak fayda maliyet dengesizliğine neden olmaktaydı.

Gerek alışkanlık gerek ise muadil bir alternatif bulunmayışı salt sektörün değil ulusal bir kayıplar bütünü olarak devam etmekteydi.

Şirket Genel Müdürü Necmettin ATEŞ, konu ile ilgili özellikle vurguladığı şu cümle ile günümüz problemlerine de ışık tutmaktadır.

“Katma değeri yüksek ürünlerin ülkemizde üretilmesi kadar, dünyada ilklerin öncüsü olma misyonumuzu hiçbirzaman unutmadık. Acrylic yüzeylerimizi kendimiz üretmediğimiz dönemlerde, yurt dışından satın alım yapılarak karşılanan bu ihtiyaç döviz cinsinden kayba sebep olmaktaydı. Gerek milli bir şuur gerek ise günümüz finansal sisteminde güçlü olmak değil güçlü kalmanın da ezber bozan bir bakış açısıyla mümkün olabileceğini gördük. Yönetim birimin AR-GE çalışmalarında bizzat bulunarak tüm teknik ve bilimsel verilerin ışığında ve yetkin kadromuzun uzun emekleri sonucunda ürettiğimiz yüzeylerimiz ve büyük yatırımlar ile 2100*2800 mdf plaka üzerine laminasyon işlemi yapmış olduğumuz makine parkurlarımız uluslararası alanda hem patentli hem de bir başka örneğine rastlayamayacağınız kadar eşsiz.

Bir kere değil her seferinde her emekte ve her üretimde %10 net kâr elde etmenizi sağlayacak 2100*2800 ebatlı paneller, daha kesim aşamasında üreticisine kazandırmaya başlıyor çünkü fire oranları çok düşük. Elbette kesimde kullanılan elektrik enerjisi, iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçmesindeki büyük kazanç, yüzeyinde kullanılan acrylic ürünün ithal edilerek ortaya çıkan kayıpların önüne geçmesini de ard arda eklediğimizde, önümüzde çok ciddi bir kazanç yığılıyor. Bunun son tüketiciye olan faydası da ortada. Üretici ne kadar uygun maliyetlere üretir ise o kadar uygun fiyatlara satacağı için, tüketici de bu işten kazançlı çıkıyor. Müşteri sadakati ve pazarlama argümanlarındaki kolaylığı anlatmaya gerek bile kalmıyor çünkü mutlu tüketici reklam faaliyetlerini sizin için yapıyor.”

SUPERMATT ACRYLIC PANEL

2021 yılı yenilik ve yeniden uyanış yılı oldu. Covit-19 salgını süresince tüm faaliyetlerine hız kesmeden devam eden BAKIŞ, aralıksız AR-GE çalışmaları neticesinde SUPERMATT Acrylic ürünü le ilk lansmanını İntermob fuarında yaptı. Ulusal ve uluslararası alanda gördüğü yoğun ilgisi ile çalışmalarındaki kararlılığın meyvelerini toplamaya deavm ediyor. Zengin renk alternatifleri ve elbette milli üretimi ile de tüm dikkatleri üzerinde toplayan SUPERMATT Acrylic günümüz iç mimari tasarım alanında ve elbetteki 2100*2800 ebatlarındaki üretimi ile benzersiz.

2022 yılı trend renklerini belirleyen firma, münhasır bayilikleri aracılığı ile tüketicisine ulaşıyor. Dijital medyada ve basılı mecralardaki yayınları ile bu sezonda büyük hedefleri odak noktasına koymuş durumda.

İster parlak ister mat renkleri bir arada bulabileceğiniz 2022 yılı ürünlerini tüm bayilikleri aracılığı ile showroomlarında tüketicilerini ağırlıyor.YILDA 1.000.00 m2 kapak üretim hedefi!

2004 yılında Türkiye’yi hazır kapak ile tanıştıran öncü firmalardan biri olan BAKIŞ, gelişmiş makina parkuru ve onlarca renk desen alternatifi ile her kesimden kullanıcıları etkilemeyi başardı. Yıllara meydan okuyan kalitesi ve kapak sekntöründe markalaşmış ismi ile BAKIŞ hazır kapak, Membrane markası ile bu seneye de damga vuracak country modelleri üretti. Nubuk dokular, parlak renkler, naturel ahşap desenler ve soft touch pvc yüzeyleri ile her biri birbirinden güzel alternatifleri tüketicisine sunuyor. Sadece Türk pazarına değil ağırlıklı Avrupa Ortadoğu ve Balkan ülkerinde de BAKIŞ kapak ürünlerine ulaşmak çok kolay. İletişim argümanlarındaki alternatiflerin artışı ve lojistik gücün yükseldiği bu dönemde yüzünü salt Avrupa değil Tüm dünyaya dönen BAKIŞ, ihracat kalemlerine Hazır kapak ürünlerni eklemenin kıvancını yaşıyor.

TÜRKİYE ve ORTADOĞU’nun EN BÜYÜK İÇ ODA KAPISI ÜRETİMİ TESİSLERİ.

50.000 m2 alana kurulu dev kapı tesisleri ve yüksek otomasyon gücü ile yılda 1.000.000 adet kapı üretimini rahatlıkla gerçekleştirecek BAKIŞ DOOR markası Türkiye’nin bu alanda en büyüğü olması bakımından da benzersiz bir üretim hızına sahip. PVC yüzey kaplama kapıları ve Lamine Touch kapı alternatifleri ile çok zengin bir renk model yelpazesine sahip olan BAKIŞ, bu gücünü ihracat alanında oldukça iyi kullanmakta. Kalite ve hizmet alımı dengesinin muazzam uyumunu ancak böylesine büyük bir tesis sağlayabilir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı misafirlerinin hayranlıkla ziyaret ettiği tesis müdürü konu hakkındaki fikirlerini şöyle belirtiyor.

“Herkesi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız, çünkü tüm bunlar,  ekip inanç ve istikrar ile mümkün olan şeyler. Ürettiğimiz ve başardığımız her işin ardında sayısız insanın emeği yatıyor. Sadece personelimiz değil, bizlere olan inanç ve kaliteye olan güveni bilen tüm mobilya üreticileri, müteahhit ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren iş insanları da bu ekibin içine dahildir. Bizler bazı ürünlerimizin tasarımlarını neredeyse butikleştirecek kadar çok istişare ederek üretiyoruz. Üretim gücümüzün ve hızımızın bir bölümünü makina parkurlarımıza yaptırıyor görünsek bile, bunların üretimi için bir araya geldiğimiz her sektörden kullanıcıların ortak aklı ve beğenisi alarak gerçekleştiriyoruz. Şirket mottomuzu bu inanç üzerine inşa ediyoruz. Biz diyoruz ki BAKIŞ SÖZÜ, Birlikte DAİMA GÜÇLÜ DAİMA İLERİYE. Birlikteliğin gücüne inancımız bizleri her zaman daha iyi yerlere getirdi ve getirmeye devam edecek. 2022 yılı trend model ve renklerimizin lansmanını yaptığımız geçen haftalarda aldığımız güzel tepkiler ve teşekkürler de yegane motivasyon kaynağımız.”

GELECEK HEDEFLERİMİZ SADECE  ZAMAN MESELESİ

Her yeni gün ihracat ülke listesine bir yenisini ekleyen BAKIŞ, Kapı kapak ve Panel ürünlerindeki inovasyonları ve katılımcı ticari akla olan saygısının ışığında hedeflerinden bize bahseden N/I Pazarlama müdürü, “Hedefler koymak bizler için işimizin rutin ve sıradan bir parçası, bizler planlı ve disiplinli çalışmalarımız neticesinde hedeflerimizi artık sadece birer zaman meselesi olarak görüyoruz” şeklindeki kararlı duruşunun kaynağını yine katılımcı ortak akla borçlu olduğunu bildiriyor.

DAİMA BAKIŞ!