STARWOOD TASARIMA VE TASARIMCIYA DESTEĞİNE DEVAM EDİYOR 

I’m Design tasarım etkinliği 8. kez gerçekleştirildi. 

Starwood Orman Ürünleri A.Ş.nin ana sponsoru olduğu, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından bu yıl 8.si düzenlenen ve I’m Design tasarım etkinliği yerli ve yabancı tasarımcıları, mobilya sektörünün temsilcilerini ve tasarım öğrencilerini bir kez daha buluşturdu.

28 Şubat-5 Mart 2022 tarihlerinde organize edilen I’m Design, atölye çalışmaları ile başladı. 19 üniversitenin endüstriyel tasarım ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinden 42 öğrencinin katıldığı Starwood fabrikasında gerçekleşen atölye çalışmaları bu yıl Yaşar Üniversitesi’nden Tolga Benli ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Mekânı bölmek konulu atölye çalışmasında parçadan bütüne giderek, farklı işlevlerde ürünler tasarlandı.

4 Mart tarihinde Ece Yalım’ın gerçekleştirdiği tasarım ve renk ilişkisinin irdelendiği atölye çalışması ile de renk konusu farklı bir bakış ile yeniden ele alındı. 

‘Tasarım Her Dili Konuşur’ mottosuyla gerçekleştirilen ve mobilya sektörü temsilcileri ile 20 Üniversite endüstriyel tasarım eğitimi alan 400’ü aşkın öğrencinin katıldığı “I’m Design” programının söyleşiler bölümünde ilk olarak konuşan Interprint firmasından Maurizio Burato tasarım dilinin global olması gerektiğini belirtirken, tasarımda dönüşüm konusuna dikkat çekti.

Prof. Dr. Alpay Er’in moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda konuşan Arman Tasarım’ın sahibi Murat Armağan ile Vivense’den Serhan Giray da tasarımın nasıl kazandırdığı konusunda görüşlerini açıkladılar. Fatoş Altıntaş’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Başka şeyler konuşalım’ konulu oturumda değerlendirmelerde bulunan Deadalus Tasarım firmasından Emre Evrenos, Nazar Şigaher ve Pınar Uçkan da tasarım ile sanayici ve üretici arasındaki iş birliği imkanları konusuna değindiler.

İMOS’un youtube kanalında yayınlanan “Memleketten Tasarım Manzaraları” programının katılımcıları Prof. Dr. Alpay Er, Dr. Can Özcan ve Dr. Hakan Ertem de tasarımın önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Starwood, mobilya sektörünün gelişmesi, ülkemizin bir mobilya markası yolunun tasarımdan geçtiği bilinci ile ülkemizdeki tasarım yetisinin gelişmesine yönelik çalışmalara önümüzdeki yıllarda da bütün gücü ile destek vereceğini belirtti. 

I’m Design tüm katılımcıların tasarım yolculuğunda İnegöl durağında bir kez daha buluşması dilekleri ile noktalandı.