DIEFFENBACHER, STARWOOD firmasına Türkiye’nin en büyük ağaç bazlı panel presini içeren MDF tesisini tedarik edecek.

Türk panel üreticisi DIEFFENBACHER ile işbirliğine devam ediyor.

STARWOOD, DIEFFENBACHER’i Türkiye’nin İnegöl kentinde, Türkiye’nin en büyük sürekli ağaç bazlı panel presi olan 9 fit genişlik ve 63,5 metre uzunluğunda bir CPS+ presini içerecek yeni MDF tesisi tedarik etmek için görevlendirdi. Sadece iki yıl önce STARWOOD, yeni DIEFFENBACHER yonga levha hattının kabulünü, sözleşmede kararlaştırılan tarihten bir ay önce imzaladı.

STARWOOD CEO’su Sn. Hüseyin YILDIZ, Temmuz ayında İnegöl’de yapılan sözleşme görüşmelerinde “İşbirliği anahtardır” dedi. “İki yıl önce yonga levha projemizi bu kadar başarılı yapan slogan buydu ve yeni MDF hattımız için de aynı olacağına inanıyorum”. Mühendislik aşamasını takiben, 2022’nin ikinci çeyreğinde kurulumun başlaması planlanıyor. İlk levha aynı yılın sonuna doğru üretilecek. “DIEFFENBACHER ile ekip çalışmasının gücüne kuvvetle inanıyorum. Yine programın birkaç hafta ilerisinde olmayı başarırsak bu beni şaşırtmaz”, diyerek ekledi Sn. Hüseyin YILDIZ.

Türkiye’nin en büyük sürekli ağaç bazlı levha presine ek olarak DIEFFENBACHER, kurutucu, elek ve tutkal hazırlama teknolojisinin yanı sıra, serme istasyonu ve serme hattını da tedarik edecek. Pres sonrasında, DIEFFENBACHER pres emisyon kontrol sistemi, ham levha işleme, STS depolama sistemi ve zımpara hattını teslim edecek. DIEFFENBACHER ayrıca tesis elektrik ve otomasyonundan da sorumludur.

“STARWOOD bir aile şirketi olduğu için, sahipleri iyi kalifiye ve ana işlerine odaklı olan, DIEFFENBACHER gibi aile şirketleri ile çalışmayı her zaman tercih ediyoruz. Dinleyen, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamak için çok çalışan ve benzer değerlere sahip şirketler ve kişilerle işbirliği yapmaktan keyif alıyoruz. Şirketimiz ile Dieffenbacher ailesi ve şirket çalışanları arasında çok fazla uyumluluk vardı. Bu da, yeni MDF projemiz için tekrar DIEFFENBACHER’I tercih etmemizi sağladı” diyerek sonlandırdı Sn. Hüseyin YILDIZ.