STARWOOD I’M DESIGN TASARIM ETKİNLİĞİ 7. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Pandemi önlemleri dolayısı ile etkinliği yüz yüze gerçekleştirme imkanının olmadığı bu dönem ertelemek yerine sanal ortamda Starwood I’m Design tasarım etkinliği ve atölye çalışmaları 4-6 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Her yıl Starwood fabrikada öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen atölye çalışması bu yıl 6 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında yapılan sanal oturumlar ile Kunter Şekercioğlu yürütücülüğünde 14 farklı üniversitenin katılımı ile gerçekleştirildi. Atölye sonunda ortaya çıkan ürünler sanal ortamda kalmayarak üretimleri de gerçekleştirildi ve seminer günlerinde online olarak izleyiciler ile paylaşıldı.

Bu sene ilave olarak 4-5 Mart tarihleri arasında Ece Yalımile Color Driven Design atölyesi, Eyüp Atalay ile Tasarım ve Teknoloji atölyesi, Vera DG ile Kaligrafiti atölyesi 23 farklı üniversiteden 40 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

4 – 6 Mart tarihleri arasında ise hem online eğitim atölyeleri hem de söyleşiler düzenlendi.

Cam Ayna Kullanımı, Yonga Levha – MDF, Bağlantı Elemanları, Renklerin Kullanımı, Koltuk Oturma Grubu Nedir, Sandalye Tasarımı başlıkları altında gerçekleştirilen online eğitimler ile sektörümüz ile ilgili konularda uzman kişiler bilgi ve birikimlerini dinleyiciler ile paylaştılar.

Söyleşi kısmında ise 4- 5 Mart tarihlerinde Kunter Şekercioğlu İle Endüstriyel Tasarımın Oyun Alanları, Demir Obuz ve Nil Deniz ile Ofis Tecrübeleri, Defne Koz ile Tasarımla Uluslararasılaşma, Alpay Er, Ahmet Güleç, Okan Güler, Hüseyin Yıldız ile İnegöl’de Tasarım, İnegöl’den Tasarım başlıklarında söyleşiler gerçekleştirdi.

Etkinliğin son günü 6 Mart tarihinde ise Emmanuel Ruffo ile I’m Design Chat, Maurizio Manzoni ile Tasarıma Bakış, Andrew Dent ile Yeni Nesil Alternatif Malzemeler konulu keyifli sohbetlerin gerçekleştiği söyleşiler ile etkinlik tamamlandı.

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (İMOS) öncülüğünde ve Starwood Orman Ürünleri ana sponsorluğunda bu yıl 7.si gerçekleştirilen Starwood I’m Design tasarım etkinliği ile bir kez daha farklı kültür ve disiplinlerdeki, yolu tasarımdan geçen öğrenci ve profesyoneller sanal ortamda da olsa bir araya gelme fırsatını yakaladılar.

Starwood firmasından Volkan Yıldız ‘’ I’m Design tasarım etkinliği ilk günden beri bizim çok önem verdiğimiz bir projedir. Bu yıl da enerjimizden bir şey kaybetmeden etkinliği sanal ortamda gerçekleştirdik. Bizim için de keyifli bir tecrübe oldu. Bu etkinlik sayesinde bugüne kadar birçok tasarımcı arkadaşımız sektörümüz ile tanıştı ve hizmet veriyorlar. İlerleyen yıllarda bu kişilerin sayısı daha da artacak ve tasarım kalitemiz çok daha iyi yerlere gelecek. Starwood olarak ilk günden bu inancın bir parçası ve ana destekçisi olmaktan çok mutluyuz’’ dedi.