Çamsan Parkelam, 2019’da ihracata ağırlık verecek

Çamsan Parkelam olarak kısaca bize 2018 yılını değerlendirebilir misiniz?

2018 yılına oldukça hareketli başladık. 2016 yılında tamamladığımız yeni yatırımımızla üretim kapasitemiz % 150 oranında arttı ve biz de talep doğrultusunda ilerleme şansı yakaladık. Yeni stratejiler, özel seri ve üretimlerle markamızı “güncel” tutmaya çalıştık. Sektöre yön veren özel desenler ürettik. Bu çalışmaların bize geri dönüşü de oldukça iyiydi. Şu anda ülke genelinde yaşanan ekonomik süreç, tüm sektörlerde olduğu gibi bizleri de bir miktar etkiledi tabii. Hedeflerimize yaklaştığımız ancak hedeflerimizi yakalama konusunda daha çok çaba sarf etmemiz gereken bir yıl oluyor.

 

Intermob furında bu yıl bizleri ne gibi yenilikler bekliyor?

Öncelikle, bu yıl fuarda ziyaretçilerimizi yepyeni bir seri ile karşılayacağız. Anatolia Seri’mizi ilk kez ziyaretçilerimize sunacağız. 8 desenden oluşan yeni serimiz, çok uzun ve özel çalışmalarımız sonucu ortaya çıktı. Etkileyici, doğal ve trend olacak desenlerle Anatolia Seri’si Çamsan Parkelam’a yakışır bir seri oldu.

Yanı sıra, var olan Klasik, Platinum, Avangard ve Modern serilerimizi de güncelledik. 4 serimize toplam 8 desen daha eklendi. Her biri modern ve zevkli tasarımlar. Son olarak, MDF’de her ebat ve kalınlıkta ürettiğimiz özel ürünler ve MDFLAM’daki desen zenginliğimize de yenilerini ekledik.

Fuar dan beklentileriniz nelerdir?

INTERMOB fuarı bizim hem sektörle hem de son tüketiciyle bir araya geldiğimiz önemli bir organizasyon. Sektördeki tüm yenilik ve gelişmelerin ön planda olduğu, yurt içi – yurt dışı önemli bağlantıların kurulduğu ve en önemlisi son tüketiciden birebir geri dönüşlerin alındığı bir ortam var olmak bizim için çok önemli. Bu geri dönüş ve bağlantılar, ilerleyen dönemlerde stratejilerimizi belirlerken önemli bir referans oluyor.

 

Çamsan Parkelam’ı 2019 yılında yeni projeler’de görecek miyiz? 

2019 yılı planımız ihracat ağırlıklı. Laminat Parke, MDF ve MDFLAM pazarına her ebat ve kalınlıkta özel ürünler üreten, sektörün kaliteli üretim yapan en önemli markası olarak, Yurtiçi ve Yurtdışı pazarlardaki özel konumumuzu devam ettirmeyi planlamaktayız.

Dünya standartlarına uygun, çevre ve çalışanlarına dost üretim ve çalışma koşulları ve ihracat stratejilerimizle ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.