Çin, yeşil tedarik zincirini iyileştirmek için sürdürülebilir üretimi ve malzemeleri teşvik ediyor: ITTO

Çin, yeşil tedarik zincirini iyileştirmek için sürdürülebilir üretimi ve malzemeleri teşvik ediyor: ITTO
Uluslararası Tropikal Kereste Örgütü’ne (ITTO) göre, Çin hükümeti yeşil üretimi uygulamak için ev döşeme imalat işletmelerini destekleyecek, koşullu alanları yeşil imalat tanıtım işletmeleri için hedeflenen politikalar ve önlemler uygulamaya teşvik edecek ve işletmeleri yeşil ev Ar-Ge çabalarını artırmaya teşvik edecek. ürünleri, tümü yeşil tedarik zincirini iyileştirme çabasında.

Birleşik yeşil ürün standartları, belgelendirme ve tanımlama sistemi iyileştirilecek ve yeşil ev ürünü belgelendirmesinin kapsamı genişletilecektir.

Ek olarak, Çin hükümeti çevreci ev aletleri, yeşil mobilyalar ve yeşil yapı malzemeleri satın alma konusunda bölge sakinlerini teşvik edecek ve destekleyecektir. Hükümetin yeşil alışveriş merkezleri geliştirmek, yeşil ürün satış bölgeleri kurmak ve yeşil ev dekorasyonu satışlarını geliştirmek için ev mobilyası mağazalarını destekleyeceği bildiriliyor.

İnovasyon yoluyla akıllı tüketimi teşvik etmek için hükümet, akıllı ev aletleri, akıllı güvenlik, akıllı aydınlatma, akıllı uyku, akıllı sağlık ve akıllı ev aletleri için araştırma ve geliştirmeyi hızlandırmak üzere işletmelerin Nesnelerin İnterneti (IoT), bulut bilgi işlem ve yapay zekadan yararlanmalarını destekleyecektir. akıllı ses ve video eğlencesi.

Bu çaba, işletmelerin özelleştirme, kişiselleştirilmiş tasarım ve ev ürünlerinin esnek üretimini gerçekleştirmelerini desteklemek için tüketici platformları için büyük verilerde rol oynayacaktır.

Akıllı ev cihazlarının birbirine bağlanması teşvik edilecek, sağlam bir standart sistem kurulacak ve tek ürün zekasının tüm ev zekası ile entegrasyonu teşvik edilecektir. Bunu teşvik etmek için hükümet, dijital evler inşa edecek ve denemeler yapacak.

ITTO ayrıca yaşlılara yönelik ev ürünleri seviyesinin iyileştirileceğini bildirdi. Yaşlılara yönelik ürünlerin tanıtımı formüle edilerek yayımlanacak ve yaşlılara yönelik ev ürünlerine yönelik tasarım standartlarının geliştirilmesine hız verilecektir.

Bu nedenle hükümet, ev aletleri, mobilya ve banyo cihazları gibi yaşlılara yönelik ev ürünlerinin Ar-Ge’sini artırmaları için işletmeleri destekleyecektir: örneğin, videolu bakım sistemlerinin ve kan oksijen ölçüm cihazları, kan basıncı ölçüm cihazları, kan gibi ev sağlığı izleme ekipmanlarının kurulumu. üst düzey ürün satış alanı tezgahlarına uygun hale getirmek için ev mağazaları ve e-ticaret platformları ile birlikte glikoz ölçüm cihazları ve yaşlılara yönelik ev tadilatını genişletecektir.

Kaynak: The International Tropical Timber Organization (ITTO)