“Değerli Bilgiler, Başarılı Sunumlar”: İstanbul’daki Siempelkamp Müşteri Sempozyomu yaklaşık 100 katılımcıyı etkiledi

Krefeld, 14 Kasım 2018 – Ekim ayında İstanbul’da ortaklık düzeyinde aktif bir bilgi ve tecrübe aktarımı gerçekleşti: İkinci Siempelkamp Müşteri Sempozyumu, Türk ahşap esaslı levha sektöründen yaklaşık 100 katılımcıyı çekmiştir.

 

Daveti gerçekleştiren Siempelkamp İstanbul Ofisinin sekiz çalışanı doğrudan piyasanın nabzında çalışmaktadır. Konferans programı, Grup yan şirketleri SLS (Servis) ve Pallmann (Parçalama Teknolojisi) ile Alman ve Türk Siempelkamp ekibi tarafından geliştirilmiştir. Siempelkamp’da “Ahşap” bölümündeki Satış Müdürü Ulrich Kaiser “Türkiye, Avrupa’daki ahşap endüstrisinde inovasyonun öncüsü olmuştur. Bu nedenle, müşterilerimizle aktif bilgi alışverişini başlatmak bizim için bir onurdu” dedi.

 

Neredeyse tüm Türk ahşap levha üreticilerinin yaklaşık 100 çalışanı, Alman ortaklarının Green Park Pendik Kongre Merkezi sempozyumuna katıldı. Konukların yelpazesi geniş oldu: Ahşap levha üreticilerinin fabrika müdürleri ile üretim ve yatırım ekipleri, iki gün boyunca kendi özel perspektifleriyle kendilerini sempozyumda işlenen konulara adamışlardır. Sempozyum katılımcıları, Ulrich Kaiser, Faruk Şişci (Siempelkamp İstanbul Genel Müdürü), Stefan Wissing (Siempelkamp yan kuruluşları SLS ve Pallmann’ın Genel Müdürü) ve Dr. Ing. Stephan Niggeschmidt (Genel Müdür SLS) tarafından karşılandılar.

 

Odak noktası, yeni hibrid sunta, Siempelkamp tarafından yeni geliştirilen EcoFormer, EcoPilot ve EcoScan NEO gibi ürünlerdi. Siempelkamp ortağı Elektronic Wood Systems de (EWS), EcoScan NEO’nun avantajlarını vurgulamak için oradaydı. SicoScan ailesinin bu teknoloji bileşeni, “geleceğin fabrikası” anlamına gelmektedir. Ulrich Kaiser, Belçikalı Siempelkamp bağlı kuruluş Sicoplan’ın 3D mühendisliğinin avantajlarını özetledi. Müşterinin bulunduğu yerde ve ötesinde tarama, lazer tarama, drone uçuşu: Tüm bunlar, bir sistemi müşterinin koşullarına mükemmel bir şekilde uygulayabilmek için, eksiksiz verileri mühendislik uzmanlarının bilgisayarlarına iletir.

 

Müşterinin perspektifinden 3D teknolojisi: En iyi Referans

 

Kendi reklamın iyidir, müşteri perspektifinden referans daha iyidir: Bu sloganı takiben, Ulrich Kaiser ve AGT’nin yatırım ekibi çalışanı Işık Zorcu, 3D teknolojisinin sunumunu birlikte tasarladılar. Işık Zorcu, 3D teknolojisinin yardımıyla, Antalya’daki AGT sahasında 2012 yılının ilk MDF fabrikasının ortamına 2018’de bir ikinicisini nasıl entegre edebildiklerini gösterdi. Sadece değerli zamandan tasarruf etmek değil, aynı zamanda her iki sistemin de kurulumunu optimize etmek de mümkün oldu.

Dr. Stephan Niggeschmidt sunumunda, SLS’nin 7/24 Uzaktan Hizmet ve Hizmet 4.0’ın ahşap esaslı levha endüstrisindeki dijital dönüşüme nasıl ilham verdiğini gözler önüne serdi. Stefan Wissing de, her mükemmel ahşap esaslı levha başlangıcının tam uyumlu küçültülmüş malzeme olduğunu örnekleriyle gösterdi – anahtar kelime: “Pallmann parçalama teknolojisi”! Dr. Stephan Niggeschmidt ayrıca ham levhaların manuel ölçümünün artık geçmişte kaldığını SicoCam Inline levha ölçüm sistemine dayanarak anlattı: Bu sistemin yüksek performanslı kameraları ölçüm değerlerini verir ve sonuç olarak daha fazla kalite, daha az atık ve işyerinde daha fazla güvenlik sunar.

Yarının ahşap bazlı levha sektörünü güçlendirecek olan her türlü soru, cevap ve tartışmaya yönelik her şey, iki gün boyunca İstanbul’daki sempozyumun gündemindeydi. Örneğin katılımcı olan Metinay Topkaya’dan şöyle bir olumlu değerlendirme geldi: “Yedi yıl önce de Siempelkamp Sempozyumu sayesinde 2014 yılı yatırımımızın yeni kararlarına ilişkin çok şey öğrendim. Bugün, iki yıllık üretimden sonra, Siempelkamp’da ContiRoll® Generation 6 ve Generation 8 arasındaki ilerleme farkını görebiliyoruz. Bizim için önemli olan, Siempelkamp’daki tüm yeniliklerin mevcut teknolojimize sistematik olarak entegre edilebilmesidir”. Diğer değerlendirmelerin de genel olarak rengi “değerli bilgiler”, “başarılı sunumlar” türündendi.