EGGER ile klasik geri geliyor.

Hayat değişti. EGGER Laminat Parke de öyle.

Dekorasyonda bir klasik olan laminat parkeler, gün geçtikçe çeşitlenerek gelişiyor. Gerçek ahşap görünümüne ve hissine sahip laminat parkeler, iklim dostu yapısıyla sağlıklı yaşam alanları için uygun ve dayanıklı bir ürün olarak da öne çıkıyor. Laminat parkeler, otantik ahşap ve taş dekorların çeşitliliği ile iç tasarıma yönelik tüm talepleri karşılayabiliyor. Laminat parkenin bugün geldiği noktada, eski önyargıları bir kenara bırakmanın tam zamanı!

1980’lerin sonunda yaygın şekilde tercih edilmeye başladığından bu yana klasikler arasında yerini alan laminat parkeler, o yıllarda üretilen ilk ürünlerden itibaren “daha ucuz, düşük kaliteli ve çabuk yıpranır” olduğu gibi yanıltıcı bir algıya sahipti..

Bugün, önyargılardan uzaklaşıp laminat parkenin sunduğu avantajlara yönelmenin tam zamanı. Gündelik yaşantımızda ihtiyaç ve beklentilerimizin zamanla değişmesi gibi, laminat parke de uzun zaman önce değişerek; cazip fiyat-performans dengesi, sağlıklı bir yaşam alanı için ideal atmosferi sunması, karbon ayak izini minimize etmesi, otantik doğal dekorları ve kullanım kolaylığı ile eskisinden farklı bir zemin çözümü haline geldi.

EGGER Türkiye ve Kafkaslar Satış Müdürü Yeliz Dural Arslan,“Teknolojinin hızla gelişmesi ile satın alma davranışlarımızı şekillendiren unsurlar da değişmeye başladı. Bugün laminat teknolojisinin geldiği noktada, modern üretim hatlarımız ile hem yüksek standartlarda kaliteye hem de tüm zevklere hitap edecek dekor portföyüne sahip bir ürün gamından bahsetmek mümkün. Artık laminat parkeler, laminata dair kalıplaşan yargıları yıkıyor ve güvenilir, gelişmiş bir ürün olarak sıklıkla tercih ediliyor.” sözlerini kaydetti.

Sağlıklı bir iç mekân için mükemmel ve klasik seçimler.

Evleriniz ve ofisleriniz gibi tüm yaşam alanlarında yalıtım her geçen gün iyileşirken, iç mekân hava kalitesi de özellikle alerjisi olanlar, çocuklar ve evcil hayvan sahipleri için daha fazla önem kazanıyor. Sevdiklerinizi korumak için, plastik içermeyen ve Blue Angel’dan (Mavi Melek) A+’ya, M1’den EU Ecolabel’a kadar en yüksek uluslararası emisyon standartlarıyla uyumlu EGGER Laminat Parke’yi tercih edebilirsiniz.

Doğaya saygılı üretim

EGGER Laminat Parkeler, kaynak üretiminde verimlilik sağlar ve çevre dostudur: EGGER tesislerinde işlenen ahşap bazlı malzemeler, sürdürülebilir ve endüstriyel ormancılıkla temin edilir. Böylece hem bilinçli bir yaklaşımla doğaya katkıda bulunulur hem de sağlıklı bir yaşam atmosferi yaratılır.

“Ahşaptan daha fazlası” misyonuna sadık kalan Avusturya merkezli ahşap malzeme üreticisi EGGER, faaliyetlerinin sürdürülebilir olmasına, kaynakları korumaya ve iklim koruma çalışmalarını desteklemeye önem veriyor.

Sürdürülebilirlik göstergeleri ise ürünlerin, bu vaatlerin yerine getirilmesine ne kadar yardımcı olduğunu gözler önüne sererken, her bir ürünün çevresel performansını hem şeffaf hem de anlaşılır kılıyor.

Her ürün iklimde bir iz bırakır. Bu izlerin büyüklüğünü belirlemek için CO2ayak izi kullanılabilir. Ağaç büyürken CO2emer ve içinde depolar. Bu CO2,nakliye ve işleme sırasında salınır. Depolama ile emisyon sonuçları arasındaki fark CO2ayak izini oluşturur. EGGER Laminat Parkeler’de nakliye ve işleme sırasında salınandan daha fazla CO2bağlandığından, ürün -6,01 kg CO2/qm[1]negatif ayak izine sahiptir ve iklim değişikliğine karşı mücadelede oldukça önemli bir katkı sağlamaktadır.

Ağaçlar yıllar içerisinde yeniden büyürken, fosil ham maddelerin oluşması milyonlarca yıl sürer. Bu nedenle yenilenebilir ham maddeleri kullanmak büyük önem taşır. Gösterge, ürünü imal etmek için kullanılan malzemenin ne kadarının yenilenebilir kaynaklardan (kereste, kağıt) ve ne kadarının fosil kaynaklardan geldiğini (tutkal, , reçine) gösterir. EGGER Laminat Parkeler’in üretiminde kullanılan yenilenebilir kaynak oranı %86’dır[2].Bu oran, Avusturya merkezli ahşap bazlı malzeme üreticisinin her ürün için biyo ekonomiye olan katkısının şeffaf bir göstergesidir.

Doğal kaynakları koruma amacıyla, mevcut ürünler en uygun şekillerde yeniden kullanılmalı, geri dönüştürülmeli ve kullanıma kazandırılmalıdır. EGGER, laminat parkelerin üretiminde kereste endüstrisi yan ürünleri (yonga, talaş vb.) %54 oranında[3]kullanılarak geri dönüşüm ekonomisine de katkı sağlanır. Ürün bileşenlerinin kalanı, ahşap bazlı ham madde, tutkal ve kağıt gibi yeni kaynaklardan oluşur.

Doğal ahşaptan tek farkı, daha kullanışlı olması.

EGGER Laminat Parke, doğal ahşap gibi görünür, doğal ahşap hissi verir. Görünümü ve verdiği his açısından EGGER Laminat Parke’nin hiçbir şekilde gerçek ahşap malzemeden farkı yoktur.

Dekor çeşitliliği söz konusu olduğunda ise beklenenden çok daha fazla seçenek sunar ve iç mekân tasarımıyla ilgili kişisel beklentileri dahi yerine getirir: Son trend masif ahşap görünümlerden, İskandinav tarzı açık renklere ve şık, zarif tasarımlara kadar çeşitlilik gösteren dekor seçenekleriyle EGGER, her yaşam alanına ve iç mekân tasarım talebine uygun stilleri bünyesinde barındırır. EGGER Laminat Parke koleksiyonlarında, ahşap, taş ve kreatif görünüme sahip çok çeşitli tasarımlar bulunmaktadır. 8 mm’den 12 mm kalınlığa kadar, derzli veya derzsiz, pek çok seçeneği mevcuttur.

Taş dekorlara yönelik fırçalanmış yüzeylerden, seramik görünümlere, mat yüzeylerden dekorlarla senkronize uyumlu yüzeylere uzanan geniş dekor seçeneği son derece otantik bir görünümü beraberinde getirir.

Doğru parkeyi seçmek, mekânın yarattığı izlenim açısından da oldukça önemlidir. Geniş mekânlarda Long, Large veya Kingsize gibi uzun, geniş parkeler tercih edilirken, küçük odalar Medium veya Classic formlardaki kısa, dar parkelerle daha geniş görünecektir.

Uzun yıllar kullanım imkânı.

Dayanıklı EGGER Laminat Parke’ler,  her tip zemin uygulamasında kolayca kullanılabilir ve uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir. Lekelere karşı dayanıklı, temizlemesi kolay, çizilmeye ve darbelere karşı dirençli, kaymaz ve antibakteriyeldir. Solmaz, rengi değişmez ve ayrıca yerden ısıtmanın üzerine sorunsuz bir şekilde monte edilebilir. Uyumlu bir döşeme altlığıyla bir araya geldiğinde sesi minimize eder.

CLIC it!montaj sistemi ile kullanımı kolaydır. Parkeler yüzer yöntemle teker teker, sıra sıra veya bastırma tahtası yardımıyla monte edilebilir.

 

Suya dayanıklı Aqua+ Laminat Parke, banyo, mutfak, koridor ve sık temizlenen ticari alanlar için idealdir.

Tüm bu özellikler beklentiden öte fiyat-performans dengesiyle sunulur. Her adımınızda EGGER Laminat Parke’lerin kalitesini hissedebilirsiniz.

A’dan Z’ye uyumlu: EGGER ürün ve aksesuar yelpazesi.

Parke ile ilgili en önemli şey, hiç şüphesiz parkenin kendisidir. Ancak en iyi sonuçları doğru aksesuarları kullanarak alabilirsiniz. İşte bu yüzden EGGER, bu alanda da birbiriyle uyumlu ürünler sunuyor. EGGER’in uyumlu döşeme altı matları yalnızca ideal basınç stabilitesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda darbe seslerini büyük ölçüde yalıtır ve gürültüyü azaltır. Yerden ısıtma sistemleriyle de kullanılabilen zemin matları nemli odalar için idealdir.

Dekorla aynı tonda veya beyaz renkteki süpürgelikleri, uyumlu parke profilleriyle kombinlenerek, arzu ettiğiniz görüntüyü tamamlar. Böylece maksimum işlevsellik ve sağlamlık çarpıcı bir görünümde bir araya gelir. Yüksek kaliteli bakım ürünleri, parkelerinizin uygulandıktan yıllar sonra bile ilk günkü görünümünü korumasını sağlar.

 

Dijital hizmetler ve pazarlama araçları

Son otuz yıldır gelişen tek şey ürünler değil. Bugün EGGER, müşterilerine çeşitli dijital hizmetleri de beraberinde sunuyor. Bunların en başında ipuçları, trendler ve çeşitli bilgiler sağlayan kapsamlı internet sitesi geliyor.

EGGER, hayallerindeki dekora ulaşmadan önce yaşam alanında nasıl görüneceğini bilmek isteyenler için EGGER Floor Visualizer (Dekor Görselleştirme) adlı harika bir dijital hizmet sunuyor. Bu aracın kullanımı son derece kolay. Uygulamaya EGGER ana sayfasından (www.egger.com/myfloor) kolayca ulaşılabiliyor. Mobil kullanım için optimize edilen hizmet, bayi ve montaj ekiplerinin oda görselleştirmelerini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilmesini sağlarken, ürünlerin uygulanacağı alanda nasıl duracağını önceden görmek isteyen kullanıcılar için de oldukça uygun.

Kullanıcılar ayrıca kurulum videolarını ve ilham verici ürün videolarını EGGER YouTube kanalında bulabilirler.

EGGER hakkında

1961’de aile şirketi olarak kurulan EGGER , yaklaşık 10.800 kişiye istihdam sağlıyor. Dünya genelindeki 20 tesisinde geniş bir ürün yelpazesine sahip ahşap bazlı malzemeler (yonga levha, OSB, MDF) ve aynı zamanda kereste üretiliyor. Şirket, 2021/2022 mali yılında 4,23 milyar EURO ciro elde etmiştir. EGGER, yapı marketlerde olduğu kadar, mobilya sektörü ile ahşap yapı ve perakende parke sektöründe de dünya genelinde müşterilere sahiptir. EGGER ürünleri; mutfaklar, banyolar, ofisler, oturma odaları ve yatak odaları gibi sayısız kamu ve özel yaşam alanlarında kullanılmaktadır. EGGER; mobilya ve iç mekân tasarımı, ahşap yapı ve ahşap bazlı parke sektörleri için gerekli olan tüm ürünleri bünyesinde barındırmaktadır.

 

 

[1]Gösterge, CO2eş değeri GWP 100 beşikten kapıya sürecine (EN 15804’e göre A1-A3) karşılık gelir. Bu hesap, şirket dışında doğrulanmıştır (bkz. EPD).

[2]Gösterge, bir ürünün tüm bileşenlerinin kuru ağırlığını ifade eder (şirket içi hesaplamaya dayanmaktadır).

[3]Gösterge, bir ürünün tüm bileşenlerinin kuru ağırlığını ifade eder (şirket içi hesaplamaya dayanmaktadır).