Esnek Ahşap Tasarımı Yarışmasının Kazananı Modulus Oldu

Tasarım yarışmasının sponsoru Elements Manufacturing Ekim 2018’de kazanan Möbius Sonsuzluk Lambası’nın üretimini gerçekleştirecek

Elements Manufacturing geçtiğimiz günlerde sponsoru olduğu Esnek Tasarım Yarışması’nın galibini açıkladı. Sonuçlara göre, Kaliforniyalı Modulus Architects firması Möbius Sonsuzluk Lambası tasarımıyla esnek ahşap tasarım yarışmasını kazandı.

Ticari alanlarda fonksiyonel güzellikler yaratmak için sektörün önde gelen mimar ve müteahhitler ile çalışan Elements Manufacturing, geçtiğimiz aylarda Esnek Tasarım Yarışması’na sponsor olduğunu duyurmuştu. Ülke çapındaki mimarlık firmalarının katıldığı yarışmada, ‘Pure Timber’a ait kerestelerden kullanılarak yapılacak olan esnek ahşap tasarımlarını sunuldu. Yarışmasının galibi olan Kaliforniyalı mimarlık firması Modulus imzalı lamba tasarımının Ekim ayında, Elements Manufacturing tarafından üretimi gerçekleştirilecek. Esnek ahşap malzemesi, tescilli Extreme Wood Bending ™ (Ekstrem Ahşap Bükme) sürecini geliştiren ve Washington’da bir ahşap tedarikçisi olan yarışma ortak sponsoru Pure Timber tarafından sağlanacak.

Modulus Architects firması kazanan tasarım Möbius Sonsuzluk Lambası’nı “matematiksel ve değişkenlik gösteren Möbius Strip’te güzel bir yeni bükülme” olarak tanımlıyor. Ne başlangıcı ne de bir sonu olan lambanın formu, aynı zamanda tam bir daire etrafında dönerken, merkezi bir eksen etrafında döndürülmüş tek bir kesitten elde ediliyor.

Elements firması Başkan Yardımcısı Alan Stormes, kazananı açıklarken, “Modulus’u bu muhteşem tasarım için tebrik etmek istiyoruz. Möbius Sonsuzluk Lambası, heyecan verici yeni ahşap bükme teknolojisinin işlevselliğini ve estetik özelliklerini zarif bir şekilde birleştiriyor. Bu tasarımın imalatını gerçekleştirmek bizim ağaç işleme ekibimizin için de eğlenceli olacak” dedi.