Kastamonu Entegre’den Tüketici ve Teknoloji Odaklı İnovasyon Atağı

İntermob Fuarı, 13-17 Ekim, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Dünyada Bir İlk: “IDS İnteraktif Oda” Deneyimi

 Ağaç bazlı panel sektörünün lider markası Kastamonu Entegre, 13-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenen İntermob Fuarı’nda ürün deneyimlemede dünyada bir ilki teşkil edecek olan “IDS interaktif odayı” sektör profesyonelleri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene geliştirilen “IDS 3D” mobil uygulamayı bir adım öteye taşıyacak olan interaktif oda ile ziyaretçiler, dijital dünyanın içine girerek benzersiz bir ürün tecrübesi yaşayacak. Fuarda, inovasyon köşesi ile fark yaratacak olan Kastamonu Entegre, aynı zamanda en yeni koleksiyonu Natura serisi ile yepyeni markaları Glossmax Pro ve MattPlus’ı Türkiye’de ilk kez tanıtacak.

 

İnovasyona yönelik çalışmalarında, günümüzde hızla değişen teknolojiyi, sektördeki dinamiklerle birleştiren, bu süreçte odağına tüketiciyi alan Kastamonu Entegre, bu alandaki çalışmalarına hız kazandırdı. Tüketici ve teknoloji odaklı inovatif çalışmalarını 2017 yılında hayata geçirdiği, üç boyutlu kartela, artırılmış gerçeklik ve üç boyutlu sanal showroomu bir arada sunma özelliği ile dünyada bir ilki oluşturan IDS 3D” (Interior Design Studio) ile taçlandıran şirket, yeni bir atılımla sektörün karşısına çıkıyor. Mobil cihaz deneyimini bir adım öteye taşıyarak yeni nesil sunum aracına dönüştüren Kastamonu Entegre, IDS interaktif oda ile bu kez müşterilerine daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyim sunacak. İntermob Fuarı 7. salon 734 no’lu standda yer alacak olan inovasyon köşesini ziyaret edenler bu dijital odada, IDS 3D” (Interior Design Studio) mobil uygulamasında yer alan tüm içeriğe hızla ulaşacak, gözlük takmadan oda içinde hareket ederek sanal mekânlar arasında gezecek, tüm ürünleri yakından görüntüleyerek, incelediği ürünlerin uygulamalarını görebilecek. Birden fazla kullanıcıya kapılarını aynı anda açabilen IDS interaktif oda bu özelliği ile de fark yaratıyor.

 

Natura Serisi ile Glossmax Pro ve MattPlus markaları ilk kez Türkiye’de!

Tüketici tercihlerini gözeterek ürettiği markaları ile öne çıkan Kastamonu Entegre’nin en yeni koleksiyonu Natura serisi ile yepyeni markaları Glossmax Pro ve MattPlus ilk kez İntermob Fuarı’nda tanıtılacak. Kastamonu Entegre’nin melamin kaplı  MDF ve  yonga levha  için tasarladığı yeni serisi Natura, ahşabın doğal dokusunun yüzeye birebir yansıtıldığı özel bir koleksiyonu oluşturuyor. İleri teknoloji ile üretilen seri, yedi farklı dekor seçeneği ile öne çıkıyor. Register ve emboss yüzeylerinin, Merkür, Venüs, Samara, Odesa, Nepal, Aral  ve Tibet olmak üzere farklı seçeneklerde hayat bulduğu koleksiyon, karmaşık ve yorucu şehir hayatının yarattığı stresten uzaklaşmak için sakin ve huzurlu yaşam alanlarına ihtiyaç duyanların tercihini oluşturacak.

 

Kastamonu Entegre’nin fuarda ilk kez tanıtacağı üst segment markaları Glossmax Pro ve Mattplus Gebze Fabrikası’nda ileri teknoloji ile geliştirilmiş ekstra parlak ve ekstra mat ürünlerden oluşuyor. Yeni markalar; üstün yüzey ve kesim kalitelerine ek olarak çarpıcı görünümleri ile de dikkat çekiyor. Mutfak dolabı, banyo dolabı, yatak odası, ray dolap, genç odası, ofis mobilyaları, tüm dekorasyon alanları ve tüm modüler ürünler için uygun ürünler, Kastamonu Entegre’nin yenilikçi, kaliteli, kullanıcı dostu ve konforlu yaşam alanları oluşturan katma değerli ürün grubunda yer alıyor.

 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda, dünyanın ilk eko-etiketli çevrecilik sertifikası olan Blue Angel (Mavi Melek) ile üretilen Floorpan ve Artfloor markalarının son serileri de yer alacak. Ürünler arasında Türkiye’de ilk ve tek AC6 aşınma sınıfındaki, 8 mm kalınlığında ve dört tarafı derzli olarak kullanıma sunulan Stone serisi ve uzun ömürlü yüzeylere yönelik ileri teknoloji ile üretilen Boutique serisi öne çıkacak. Hijyen plus özelliğine sahip Stone ve Boutique serileri, özellikle yüksek hijyen gerektiren kreş ve sağlık kuruluşlarından, restaurant, cafe, otel gibi yüksek trafikli alanlar ile modern döşenmiş dairelere kadar geniş bir kullanım alanı sunuyor.

 

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2017 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahiptir. 2017 yılında 550 milyon dolar yurt dışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.3 milyar dolar ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya, İtalya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 19 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Yaklaşık 100 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 6.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemi belgelerine sahiptir. Medepan markalı MDF ürünleri için müşteri talebine istinaden E0 ve CARB Phase2 (California Air Resources Board) belgeli ürün üretebilmektedir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır ayrıca “Floorpan” ve “Artfloor” markalı laminat parke üreten tesisleri, üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını, ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini gösteren “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahiptir.