Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zeki CANDAN ın Araştırma Ekibinde Bulunduğu Bilimsel Çalışma TEKNOFEST 2019’da Ödül Aldı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki CANDAN’ın araştırma ekibinde yer aldığı bilimsel çalışma, TEKNOFEST 2019’da ödül aldı.

Doç. Dr. Zeki CANDAN ile Düzce Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ayhan TOZLUOĞLU ve Doç. Dr. Bayram POYRAZ’ın enzimatik muameleyle kraft hamurundan mikroselüloz/nanoselüloz ve biyonanofilmlerin eldesi ve karakterizasyonu konusundaki buluşu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde 16 – 22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST 2019 kapsamında gerçekleştirilen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda Bronz Madalya Ödülü almaya hak kazandı.

1 Milyon 700 Bin kişinin katıldığı, Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan etkinlikte ulusal ve uluslararası buluşçular, üniversiteler, Ar-Ge merkezleri, sanayi kuruluşları, girişimciler, Araştırma Enstitüleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Teknoloji Transfer Ofisleri, akademisyenler, öğrenciler, yerli ve yabancı melek yatırımcılar, sivil toplum kuruluşları ve bilim/inovasyon/buluşa ilgi duyan kişiler yer aldı.

İlgili buluş kapsamında yapılan patent başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edildi.