Fas’da bir Turk imzasi daha.

1000 m3 luk Mdf uretim fabrikasi için Simpelkamp ile Mdf Marpan firma yetkilileri bir araya gelerek görüşmelere start verdiler.

Mdf Marpan Fas’da en büyük Türk & Fas ortak girişimi olacak.

Ilk kazmanın vurulmasının ardından 18 ay sonra fabrikada ilk panelin üretilmesi için çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Firmanın Fas’lı ortağı Rabat Ticaret Odasi Baskani Hassan Sakhi & Türk ortağının hedefi Fas mobilya sanayinin tüm MDF ve türev ürün ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu belirtiler. Daha sonraki hedeflerinin ise üretilen ürünlerin öncelikle komşu ülkelere ihracat yapmak ve böylece Fas ekomisine olabilecek en büyük desteklerden birini vermek olduğunu belirtiler.

Mdf Marpan Proje Genel Koordinatörü Mehmet Sen, Fabrikada MDF ve türevlerinin Dünya standartlarında üretiminin yapılması için çalışmalara devam edilmektedir. Ilk görüşmemizi  Simpelkamp Turkiye Genel Müdürü Hasan HAMAMCI ve Simpelkamp Satış Müdürü Konstantin Putintsev ile yapıldığını belirti.  Görüşmelerin olumlu şekilde tamamlanırsa Simpelkamp’la fabrikanın kurulması, devreye alınması konusunda çalışmaya başlanacağını belirtiler.

Toplantıya Türkiye Rabat ticaret atesemiz gözetiminde,Hassan Sakhi Mdf Marpan ortagi ile Türk ortağı ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

Orsiad gazetesi olarak dünyadaki sektörümüz hakkındaki tüm gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz.  Fas’ da kurulan Mdf Marpan hakkında tüm gelişmeri ve daha fazlasını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.