FATİH KIRAL & VARASCHIN İŞBİRLİĞİYLE BAHÇELER DE NEFES ALACAK!

1969 yılından bu yana faaliyette olan ve bahçe mobilyaları alanında sadece İtalya’da değil tüm dünyada haklı bir üne sahip olan Varaschin, 2018 koleksiyonunda basit malzemelerle üstün işçiliği, geleneksel yaklaşımla modern arayışları bir araya getiriyor. Hedef ise bahçe mobilyası kavramı çerçevesinde çağdaş yaklaşımları yansıtmak; geçmişin ve stil sahibi zevk anlayışını mütevazı dokunuşlarla ve farklı bir tutkuyla harmanlamak! Geleneksel el işçiliği ile modern çağın estetiğini birleştiren ve bahçe mobilyalarına bambaşka bir soluk getiren Varaschin’in 2018 yılı tasarımlarında ise estetik ve fonksiyonellik ön planda…

 

Emma Koleksiyonu, sadece bahçe mobilyası olarak değil iç dekorasyonda da kullanılabilecek tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Afrika kökenli Iroko ağacının ahşabından yararlanılan iskelet, geçmişin hazeran örgülerini anımsatan nostaljik bir döşemeyle bütünleşiyor. Sandalye ve masa ayaklarının, koltuklarda arkalıkların ve kol dayama yerlerinin farklı seçeneklere sahip olmasıyla kullanıcıya özgürce seçme hakkı tanıyor.

 

Maat Koleksiyonu, elde örülmüş dört farklı renk seçeneğinin armonisiyle bahçelerin sahip olduğu aydınlık, renk ve iç mekândan farklı bir ortam algısıyla bütünleşiyor. Üç boyutlu ve üçgeni çağrıştıran çizgileriyle havadar ve pratik bir kullanım imkânı sunan tasarım, daralıp genişleyen siluetiyle dikkat çekiyor. Döşemede kullanılan renkli lifler ekose kumaşları andırıyor. Koleksiyonu oluşturan bileşenler, bahçe gibi havadar bir atmosferle kolayca bütünleşiyor.

 

Belt Koleksiyonu sadece kanepe tasarımlarına ayrılmış. Koleksiyondaki kanepe tasarımlarının ilham kaynağı ise hem eğlence ve sosyalleşme hem de dinlenme isteği… Bahçede, terasta, havuz başında bir arada bulunmanın, insanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmenin anahtarı bu koleksiyonda gizlenmiş gibi… Her bir parçası modüler olarak tasarlanan, farklı düzenlemelerle bir araya getirilebilen bu kanepeler, sınırsız oturma düzeni yaratmaya da elverişli.

 

Tibidabo Koleksiyonu, alüminyum iskelet ve sazların kullanıldığı gerçek el dokuması döşemesiyle dikkat çekiyor. Koleksiyonda tüm bahçe mobilyası bileşenleri yer alıyor. Açık havayla bütünleşen bu tasarımlar aynı zamanda doğa ile iç içe bulunduğunuzu size hatırlatma görevi üstlenmiş gibi görünüyor. Arkalıklı koltuklardan sehpalara, kanepelerden şezlonga hatta sallanan sandalyelere kadar tüm parçalar, sentetik örgü iplerin eski zanaat ustalarının titizliğiyle hayata geçirilmesi sayesinde zarif bir fonksiyonellik de kazanıyor.

 

Varaschin’in tasarımları bu kadarla sınırlı değil. Pek çok farklı seçeneğe sahip bahçe oturma grupları, masa, sehpa vb.’nin yer aldığı 2018 koleksiyonu; Fatih Kıral Mobilya & Varaschin iş birliğiyle bahçelere, teraslara ve havuz başlarına, çoktan hak ettikleri değeri kazandırıyor!