2018’de Dekorasyonun Yükselen Yıldızı: Metal Işıltısı

Enza Home’un tasarım ve dekorasyon rehberliği sunan Enza Home Book 2018 kataloğu okuyucusuyla buluştu. Birbirinden başarılı 6 tasarımcının önerileriyle oluşturulan ve dijital platformlarda ücretsiz olarak okurlarla paylaşılan Enza Home Book’ta bu yıl dekorasyona damgasını vuran altın, bakır, pirinç gibi metalik ışıltıların yansımaları ön plana çıkıyor.

 

Modern ve fonksiyonel tasarımlarıyla dekorasyonu sanata dönüştüren Enza Home; mimarlık, tasarım ve kreatif alanlarda başarılı çalışmalara imza atan 6 tasarımcının önerileriyle oluşturduğu Enza Home Book 2018’i yayınladı. Türkiye genelinde evlere ücretsiz ulaştırılacak olan ve dijital platformlarda da paylaşılan Enza Home Book 2018’de stil sahibi evler için küçük ama etkileyici tasarım önerileri ve yeni sezonun trendleri yer alıyor.

 

Enza Home Book 2018’de tasarımcılar Dicle Hökenek, Mevce Çıracı, Eren Çıracı, Murat Armağan, Nasir Mahmud, Esra Kazmirci; mobilyadan halıya, aksesuardanaydınlatmaya kadar uzanangeniş bir yelpazede yaşam alanlarını yenileyecek yaşam konseptlerini okurlarla paylaşıyor. 6 tasarımcı da 2018 dekorasyon trendleri arasında geçmişten alınan ilhamla altın varak, bakır, pirinç, gümüş gibi metallerin ışıltısının dekorasyonda yeniden yükselen trend olduğuna dikkat çekiyor.

 

Metal ışıltısıyla aydınlanın

Modernizmin etkisinde yalın, şık ve işlevsel bir tasarım anlayışıyla hayat bulan Enza Home Capsul Sarkıt, yaşam alanlarını bakırın büyüleyici parlaklığının en zarif haliyle aydınlatıyor. Bakır tonlarının yansımasını daha çok yaşamak isteyenler içinse geleneksel bakır dövme tekniğinin şekillendirdiği başlıkları ile Elips aydınlatma serisi dikkat çekiyor.

 

Sehpanın altın çağı başlıyor

Dekorasyonun merkezinde yer alan ve hayatı kolaylaştıran sehpalar yeni sezon dekorasyonların da yükselen yıldızı. Evin her yerinde kendine yer bulabilen sehpalar arasında doğal mermer ve pirinç ayak detaylarıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan Elegante sehpa sıra dışı bir estetik anlayışıyla bakışları kendine çekiyor. Enza’ya özel koyu yeşil renk lake uygulaması ve altın rengi özel metal ayak tasarımı ile tüm bakışları üzerine toplayan Ottavia sehpa ise evlerde lüks ve sofistike bir atmosfer yaratıyor.

 

Metalik detaylar koltukta da revaçta

Metalik yansımalar yeni sezonda koltuklarda da kendine yer buluyor. Yuvarlak ve akıcı hatları, yumuşak renk kombinasyonları ile feminen bir tarz ortaya koyan Angel Koltuk Takımı, ürüne özel metal ayak tasarımı ile dekorasyona farklı bir ışıltı katıyor.