Haluk Yıldız Yeniden YOMSAD Başkanlığına Seçildi

MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği (YOMSAD)’ın 30 Mart tarihinde gerçekleşen 25. Olağan Genel Kurulu’nda, ağaç bazlı panel sektörünün tecrübeli ismi, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, oy birliğiyle yeniden dernek başkanı seçildi.

MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği (YOMSAD) üyeleri, yeni yönetimi belirlemek üzere 30 Mart 2021 Salı günü 25. Olağan Genel Kurul’da bir araya geldi. 2018, 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleştirilen faaliyetlerin aktarıldığı toplantıda, Başkan Haluk Yıldız öncülüğünde yürütülen çalışmalar ve sektörel girişimler üyelerle paylaşıldı. Toplantının ardından yapılan seçimde, Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız oy birliğiyle bir kez daha YOMSAD Başkanlığına seçildi.

Yıldız: “Yerli ve milli üretimimizle ekonomideki payımızı artırmaya odaklanacağız”

Seçimin ardından yaptığı konuşmada, kendisine ve yönetime seçilen üyelere gösterilen ilgi ve güvene teşekkürlerini sunan Başkan Haluk Yıldız şunları söyledi: “Türkiye ağaç bazlı panel sektörü olarak, global çapta işler başarmaktayız. Zorlu pandemi koşullarına rağmen, 2020 yılı boyunca sektör olarak bir dizi riski üstlenerek tam kapasiteye yakın çalıştık. Ülkemizde üretilen yonga levha ve MDF’nin yaklaşık % 80’ini iç piyasaya vererek katma değerli ürün arzını destekliyoruz. Önümüzdeki dönemde, sektörümüz için elbirliğiyle çalışmaya ve birlikte değer üretmeye gayret edeceğiz. Umuyoruz ki, yenilenebilir ham maddeye dayanan yerli ve milli üretimimizle Türk ekonomisindeki payımızı daha da artıracağız.” 

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, YOMSAD Başkanlığının yanı sıra, TOBB Türkiye Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığı görevini de başarıyla sürdürüyor.  

Haluk Yıldız Hakkında
1959 yılında Samsun’da doğan Haluk Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1981 yılında mezun olmuştur. Profesyonel iş yaşamına Karadeniz Bakır İşletmeleri’nde başlayan Yıldız, ardından 7 yıl süre ile Aksa Akrilik Kimya Sanayi’nde mühendislik ve yatırım alanlarında yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Kastamonu Entegre Ağaç A.Ş.’de 1992 yılından bu yana görev alan Haluk Yıldız; sırasıyla Yatırım Müdürü, Fabrika Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında yöneticilik yapmıştır. 2000 yılından bu yana Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO’su ve Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Haluk Yıldız’ın Genel Müdürlüğü döneminde Kastamonu Entegre, yurtiçi ve yurtdışında yatırım atağına geçerek 20 yılda 20 kata yakın büyüyerek 1,3 milyar dolar ciroya erişmiştir.

Yıldız, Kastamonu Entegre’nin Türkiye operasyonlarının yanı sıra İtalya, Rusya, Romanya, Bulgaristan ve Bosna Hersek’teki iştiraklerine de liderlik etmekte, aynı zamanda MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği Başkanlığı ile TOBB Orman Ürünleri Meclisi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.