İki yatırım şirketi Muirfield ve Lintex, VILOX lisanslama işinde hisse satın aldı

Muirfield ve Lintex ile yapılan işbirliği, VILOX’un zemin kaplama ve mobilya sektörünün lisanslama sektöründeki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Soldan sağa: Lintex Yönetim Kurulu Başkanı Carl af Ekenstam; VILOX CEO’su Bobby Markovski;
Claes Kinell, Muirfield Invest Yönetim Kurulu Başkanı.

Helsingborg, İsveç, 22 Eylül 2023: Muirfield Invest AB ve Lintex International Holding Group AB, VILOX Invest AB aracılığıyla mülkiyeti sürdürecek olan kurucu Markovski ailesinin yanı sıra bir İsveç endüstriyel Ar-Ge şirketi olan VILOX lisanslama işinde hisse satın almak için bir anlaşma imzaladı.

VILOX ekibi, LOX® ve Furnilox® gibi tıklama teknolojilerinden, zemin ve mobilya kilitleme sistemlerinden oluşan, kolay montaja yönelik, tamamı kullanıcı faydalarını ve sürdürülebilirliği ön planda tutan yüksek performanslı, uygun maliyetli ürünler sunma temel ilkesiyle hareket eden bir geçmişe sahiptir. Şu anda sahip olunan yaklaşık 100 patent ve son yıllarda fikri mülkiyet portföyünün önemli ölçüde genişlemesiyle VILOX’un yenilikleri iyi korunmaktadır.

Ortaklık, VILOX’un lisanslama sektöründe baskın bir oyuncu olma yolundaki yolculuğunda bir dönüm noktasını temsil ediyor. Muirfield ve Lintex’in güçlü desteğiyle VILOX, yenilikçi teknolojisini ve IP portföyünü yeni boyutlara taşıyarak pazar taleplerini verimli ve etkili bir şekilde karşılamaya hazırlanıyor. İttifak, uzmanlık, kaynak ve vizyonun kazanan bir kombinasyonunu bir araya getirerek VILOX’un lisanslama işi için gelişen bir geleceğe zemin hazırlıyor.

Merkezi Helsingborg, İsveç’te bulunan şirket, son derece uzman kişileri istihdam ediyor ve bu yatırım, organizasyonun daha da genişlemesine olanak sağlıyor.

VILOX Invest AB CEO’su ve VILOX’un kurucusu Bobby Markovski şunları söyledi:

“Geçtiğimiz aylarda birçok yatırımcı hisse satın almaya büyük ilgi gösterdi ancak Muirfield ve Lintex, mükemmel bir üne sahip, uzun vadeli bir aile şirketi oldukları için tercih ettiğimiz seçimdi. Her iki yatırım şirketi de endüstriyel operasyonlar, marka geliştirme ve pazarlama alanlarındaki kapsamlı uzmanlığın yanı sıra güçlü finansal yetenekler sergiliyor. Bu ortaklık, şirketin zemin ve mobilya sektöründe önde gelen lisans verenlerden biri olma yönündeki gelişiminde bir sonraki adımı atması için uzun vadeli bir temel oluşturacak.”

Muirfield Yönetim Kurulu Başkanı Claes Kinell, satın almayla ilgili şunları söyledi:

“VILOX’un devam eden yolculuğunun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şirket, döşeme ve mobilya sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan, zemin kilitleme fikri mülkiyeti yoluyla değer yaratma konusunda etkileyici bir yetenek sergilemiştir. Gerçekten dikkat çekici olan, VILOX’un sadece rakipleriyle karşılaştırıldığında ticari sürdürülebilirlik açısından değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanarak, çevreyi olumlu yönde etkilerken cazip gelir akışları yaratma konusunda da yenilik yapma kapasitesidir. İleriye baktığımızda, girişimci ve endüstriyel zihniyetleriyle Muirfield ve Lintex’in VILOX’un uluslararası ticarileştirme çabalarını desteklemek için iyi donanıma sahip olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Bu yatırım, Muirfield’in uzun vadeli özsermaye portföyünü daha da tamamlıyor ve önemli bir yatırımcı olma stratejimizi güçlendiriyor.”

Lintex International Holding Group Yönetim Kurulu Başkanı Carl Af Ekenstam şu sonuca vardı:

“VILOX’a yatırım yapma fırsatı bizi heyecanlandırıyor. Küresel pazarda gezinmeye ilişkin ilk elden deneyimimiz göz önüne alındığında, zengin bir uluslararası uzmanlık ve sektör bilgisini masaya getiriyoruz. Köklü geçmişimiz ve geniş iletişim ağımız, bizi VILOX’un uluslararası ilerlemesini aktif olarak desteklemeye ve kolaylaştırmaya konumlandırıyor. VILOX’un büyüme ve değer yaratma konusundaki etkileyici geçmişiyle, onların olağanüstü yolculuğunu destekleme seçimimize tam güvenimiz var.”

VİLOX Hakkında

VILOX, döşeme ve mobilya sektörlerindeki teknolojileri lisanslayan bir Ar-Ge ve Fikri Mülkiyet şirketidir. Mevcut teknoloji tabanı, zemin ve mobilya tıklama sistemleri ve termoplastik çekirdek malzemeleriyle ilgili alanları kapsamaktadır. VILOX’un patent portföyü yaklaşık 100 patentten ve döşeme ve mobilya endüstrisinde 20’den fazla lisans sahibinden oluşan küresel bir lisans tabanından oluşmaktadır. Daha fazla bilgiye https://www.vilox.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Muirfield Invest AB Hakkında

Muirfield Invest uzun vadeli bir yatırım stratejisine kararlıdır. Şirket, hem özel hem de halka açık şirketlerde stratejik yatırımları içeren ve sıklıkla aktif rol üstlendikleri çeşitlendirilmiş bir portföye sahiptir. Ayrıca Muirfield’ın özel sermaye fonları ve gayrimenkul sektöründe de yatırımları bulunmaktadır.

Lintex Uluslararası Holding Grubu Hakkında

Lintex Holding Grubu, af Ekenstam ailesinin yatırım şirketidir. En başarılı operasyonel şirketleri, eğitim ve kurumsal alanlar için yazı tahtaları hazırlamada öncü olan Lintex’tir. Ürünleri, ünlü İskandinav tasarımcılarla yapılan işbirlikleri sayesinde hem işlevselliği hem de kullanıcı deneyimini geliştiren gelişmiş araçlara dönüştürülüyor. 1983 yılında İsveç’in Nybro kentinde bir aile şirketi olarak kurulan Lintex, İskandinavya, Avrupa ve ötesindeki yan kuruluşları, satış ofisleri ve acenteleriyle küresel şöhretini koruyor ve farklılık ve vizyoner kavramları benimsemekten korkmayan bir pazar lideri olarak itibarını pekiştiriyor.