INTERMOB ve WoodTech Kapılarını Açtı!

ORSİAD Gazetesi olarak sektörümüzün en önemli organizasyonlarından olan ve eş zamanlı olarak düzenlenen INTERMOB ve WoodTech fuarlarında sektörle birlikte sektörün nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) iş birliği ile Reed TÜYAP tarafından organize edilen 34’üncü Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı WoodTech ve 23’üncü INTERMOB Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı eş zamanlı olarak kapılarını açtı. TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarlar 13 Ekim 2021 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Orman endüstrisini bir araya getiren bu iki önemli organizasyona 500 direkt katılım, 300 yabancı marka temsilcisi ile toplam 800 katılımcının yanı sıra 60 ülkeden yaklaşık 10 bin yabancı ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

İhracat hedefi açısından Avrasya’nın en büyük fuarı olarak nitelendirilen WoodTech’in öneminin büyük olduğunu belirten AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, “Sektörümüz son 20 yılda 11 kat büyümüş durumda. 2020 yılında elde ettiğimiz verilere göre, fuar sırasında sipariş alma oranı yüzde 56 olurken, fuar sonrasında sipariş alma oranı yüzde 63 seviyelerine çıktı” dedi.