Schattdecor AG, Fine Decor GmbH’den hisse aldı

Schattdecor, bu sayede müşterilerine mobilya yüzeyleri için çevre dostu monokrom ve baskılı Pet filmler sunacak.

Schattdecor ve Fine Decor’dan haberler: İki pazar liderinin birleşmesi ile şirketler, uzun yıllar sonucu elde edilen dekor ve tasarım uzmanlığının birleşimine ve geri dönüşümlü PET film şeklindeki yenilikçi ve sürdürülebilir bir alt katmana güveniyorlar. Her iki şirketin yönetimi şunları söylediler: “Sektöre, zorlu müşteri ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler sunan benzersiz, geleceğe dönük ve sürdürülebilir bir ürünü sunmak için güçlerimizi birleştiriyoruz.”

Fine Decor, mutfak ve mobilya endüstrisi için PET bazlı sürdürülebilir düz lake laminat yüzeyler üretiyor ve işliyor. Dekoratif film üreticisi, geri dönüşümlü malzemeden düz bir renk veya dekor baskılı bir mobilya yüzeyi üretmek için kullanılmasına imkan veren üretim döngüsü ile kendi teknolojisini geliştirdi. Defolu malzemeler bile şirketin kendi üretim tesisine geri gönderiliyor ve tamamen işleniyor. Sürdürülebilir yüzey, elastik ve neme dayanıklı olup, bileşimi sayesinde termoform filmlere çevre dostu bir alternatif sağlıyor. Ayrıca, son derece dayanıklı ve çizilmeye karşı dirençli olmasının yanı sıra özel parmak izi bırakmayan özelliği ve bilhassa da hoş dokunuşlu yüzeyi sayesinde ön plana çıkıyor.

Fine Decor’da yüzde 50 hisseye sahip olan Schattdecor, Bitmiş Yüzeyler alanındaki ürün portföyünü genişletecek ve gelecekte müşterileri için PET bazlı filmlerin baskısını yapacak ve işleyecek. İlk ortak ürün, her iki şirket tarafından Fineflex adıyla pazara sunulacak.

Film üreticisi Fine Decor, planlanan yeni ortak adımlar ve gelecekteki projeleri heyecanla bekliyor. Fine Decor şirketinin kurucusu Hasan Sekmann, şunları söyledi: “Bizim gibi büyüme, ilerleme ve sürdürülebilir katma değerli yenilikçi gelişmelere yönelik vizyona sahip olan Schattdecor gibi bir ortağın yanımızda olması bizim için bir kazanç. Avrupa’daki üretimimizle müşterilerimiz için istikrarlı tedarik zincirleri oluşturuyoruz ve bu yerel katma değer sayesinde mobilya sektörü için güvenilir bir ortağız.Birlikte geleceği şekillendirebiliriz. Çünkü tam olarak burası, tasarım uzmanlığı, en gelişmiş teknolojiler ve yaratıcı yeteneklerin bir araya geldiği yerdir. Bunlar, tutku, motivasyon ve yıllar içinde oluşturulan bir ağla eşleştirildi.”

Schattdecor AG’nin Genel Müdürü Roland Auer, şöyle konuştu: “Fine Decor ile ortaklığımız sayesinde ‘One Source. Unlimited Solutions’ misyonumuza yatırım yapmaya devam ediyoruz. “Alman malı” ile çağdaş ve yenilikçi çözümler sunuyoruz ve birbirimizi, uzmanlığımız ve mevcut ağımızla güçlendiriyoruz. Fine Decor ile insanlara ve ürünlere yönelik tutkumuzu ve gelecek vizyonumuzu paylaşan bir ortak bulduk.”

Kreatif Direktör Claudia Küchen şunları söyledi: “Sektörün ihtiyacı olan şey tam da bu. Bu birleşme ile güncel bir tasarıma ve Avrupa’da giderek artan çevresel talepleri karşılayan geri dönüşümlü bir alt katmanla eşleşen birinci sınıf baskı kalitesine duyulan ihtiyacı karşılıyoruz. Şirket içi geliştirmelerimiz ve çevre dostu, formaldehit içermeyen termoplastiklerden oluşan yeni ürünlerimizle yönümüzü belirledik. Şimdi geleceğe yönelik bundan sonraki adımı atıyoruz.”

Satış Direktörü Frank Schumacher, şunları ekledi: “Piyasa, yeni ve sürdürülebilir olarak üretilmiş yüzeylere hazır. Schattdecor’da, bir süredir ağırlıklı olarak kağıt bazlı dekor işi için alternatif alt katmanlar arıyoruz. Hasan Sekmann ve Fine Decor’daki ekibi ile birlikte artık ürün stratejimizin uygulanması için mükemmel ortağı bulduk.”

Film üreticisi Fine Decor, 2004 yılında kuruldu ve lake laminatlar alanında kendi sektöründeki öncü şirketlerden biridir. Fine Decor, teknolojileri ve yenilikçi gücü sayesinde pazardaki taleplere hızlı bir şekilde tepki verirken, aynı zamanda trendlere yön veren konumdadır. Dünya çapında, 20’den fazla ülkedeki uluslararası müşteriler, şimdi ona güveniyor.

İki şirkette, Fine Decor ve Schattdecor, ürünlerinin sürdürülebilir ve çevre dostu üretimine yönelik aynı taleplerin peşinden gitmekte ve sürekli olarak ürün portföyünü ve müşteri hizmetlerini genişletmek için çalışmaktadır.