İŞBİR YATAK DİSTRİBÜTÖR SİSTEMİNİ BIRAKTI

İŞBİR YATAK’TA YENİ BİR DÖNEM

İşbir Holding’in amiral markası İşbir Yatak, sürdürülebilir iş hedefleri doğrultusunda; 20 yıldır geçerli olan Bölge Distribütörlüğü yapısından, merkezi yönetime bağlı Bölge Müdürlükleri yapısına geçti. 2019 yılında başlayan ve altı coğrafi bölgeyi kapsayan değişim, Ege Bölge Müdürlüğü’nün aktif olması ile tüm Türkiye çapında tamamlanmış oldu. İşbir Yatak, artık tüm Türkiye’de kendi bölge müdürlükleri ile faaliyette olacak.

Türkiye’nin ilk yatak mağazasını açarak perakende sektörüne yatak mağazacılığı konseptini kazandıran İşbir Yatak, temsil siteminde değişikliğe gittiği yapılandırması kapsamında, Türkiye’de kendi bölge müdürlükleriyle önümüzdeki üç yılda bayi ağında yüzde 20 büyüme hedefliyor.

 

Yeni dönem ile hizmet kalitesi daha da üst noktalara taşınacak

2019 yılı başlarında başlattıkları yeni yapılandırmanın Ege Bölgesi Bölge Müdürlüğü ile tamamladığını kaydeden İşbir Yatak Türkiye Satış Müdürü Tufan Boynuyoğun, “Türkiye çapında bayileriyle büyüyen bir marka olarak, bu yapılandırma sayesinde bayilerimizle olan ilişkilerimizi daha sağlam bir zemine oturtacağız. Bize hız kandıracak olan bu değişim ile aynı zamanda, bayilerimiz kanalıyla tüketicilerimizle kurduğumuz dostluğu daha da pekiştireceğiz” dedi.

Büyümede ilk hedef İzmir, Ankara ve İstanbul

Sürdürülebilir bir büyüme performansı sergileyerek üretim yapmanın İşbir Yatak’ın ana stratejilerinden biri olduğunu vurgulayan Boynuyoğun, “Hayata geçirdiğimiz bu yeni yapılanma ile Türkiye’de kendi bölge müdürlüklerimiz ile önümüzdeki üç yılda bayi ağımızda yüzde 20 büyüme hedefliyoruz. Satış ve pazarlama operasyonlarımıza güç katarak, AR-GE ve katma değeri yüksek yeni ürünler üretmeye odaklanacağız. Bayi ağımızı artırma hedeflerimizde önceliğimiz İzmir, Ankara ve İstanbul olacak” dedi.

2020 sonunda 15 yeni mağaza daha açacak

2019 yılında mağazalaşma çalışmalarına hız kazandırarak ülke çapında 157 mağaza sayısına ulaştıklarını kaydeden Tufan Boynuyoğun, 2020 yılı sonunda 15 yeni mağaza açmayı planladıklarını, yurt dışında İşbir Bedding adıyla dünyanın 18 ülkesinde yer alan mağazalarına da yeni halkalar eklemeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.