Kayseri’de ANAMOB 2023’de Boyut Plastik Rüzgarı Esti

ANAMOB GALA YEMEĞİ VE “EN İYİLERİ” ÖDÜL TÖRENİ BOYUT PLASTİK ANA SPONSORLUĞUNDA YÜKSEK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ…

Mobilya sektörünün bölgedeki üretim üssü haline gelen Kayseri’de ANAMOB 2023 rüzgarı esti. Kayseri’yi Türkiye’nin Fuar Merkezi yapma gayretinde olan Nobel Expo tarafından düzenlenen Anadolu Mobilya Fuarını, 68 farklı ülkeden alıcılar, 100’den fazla alım heyeti ziyaret etti. Nobel Expo, önümüzdeki günlerde Libya, Irak ve Rusya’da düzenleyeceği fuarlarla da adından çok söz ettireceğe benziyor.

Gala Yemeği Boyut Plastik Ana Sponsorluğunda, mobilyanın kalbi Kayseri’de düzenlenen ANAMOB 2023 “En İyileri Ödül Töreni”, Kayseri Valisi Sn. Gökmen Çiçek, Kayseri Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Büyüksimitci , Nobel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erhan Çelik, KAYMOS ( Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği ) Başkanı Sn. Hasan Arapoğlu, KAPSİAD (Kayseri Çelik Kapı Sanayicileri Derneği ) Başkanı Sn. Köksal Kaya, Müsiad Kayseri Başkanı Sn. Mehmet Kütahneci, Boyut Plastik Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile basın mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kayseri Mobilyasını Dünya Markası yapma yolundaki gayretlerini bir kez daha ortaya koymuş oldular

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu, mobilya üreticileri sektör sıralamasında yer alan 4 üreticiden 3’ünün Kayseri firması olması, Türkiye’nin en büyük ölçekli mobilya üreticilerinin Kayseri’de bulunduğunu kanıtlıyor. 600’ün üzerinde Sanayi ve Ticaret odasına kayıtlı firma, 28 bin kişilik istihdam yaratıyor.

Kaliteli, rekabetçi ürün felsefesi ile üretim yapan Kayseri Mobilya Üreticileri, Türkiye’de üretilen 2 sandalyeden birini, 10 kanepeden 7’sini, 4 baza’dan birini, 4 oda takımından birini, 2 yaylı yataktan birini üretiyor. Ayrıca gelişmiş yan sanayisi ile, yataklık, döşemelik kumaşın % 20’si, Keçe’nin % 50’si, Sünger’in üçte biri, Helezon yayının % 85’i, Kapitone’nin % 10’u Kayseri’de üretiliyor.

İpek Yolunun kalbinde bulunan, ticaretin başladığı yer olarak anılan Kayseri sadece mobilya üretimiyle değil, her yönüyle olumlu anılmayı hak eden bir şehir.

Toplamda 9 farklı kategoride 27 ödülün verildiği geceye ana sponsor olarak, Kayseri Mobilyasını Dünya Markası yapma yolunda sektöre verdiğimiz desteğimizi bir kez daha göstermekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz…