Kelebek Mobilya, Genç Mühendislerden Oluşan İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi’ne Sponsor Oldu

Gençlere verdiği değerle adından sıkça söz ettiren, Türkiye’nin öncü mobilya markası Kelebek Mobilya, İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi’ne Avusturalya’da gerçekleşecek 3.021 kilometrelik Bridgestone World Solar Challange 2023’de destek oldu

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat imzasıyla kurularak Haliç’te yerli uçaklara kontrplaktan kanat üreterek faaliyetlerine başlayan Kelebek Mobilya, gençlere ilham vermek ve teknolojiye olan tutkularını desteklemek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi ZES Güneş Arabası Ekibi’ne destek oldu. Yeni nesillerin Atatürk mirasını yenilikçi bir perspektifle sürdürebilmesini teşvik ederek Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Kelebek Mobilya, gençlerin teknolojiye olan ilgilerini destekleyerek onların eğitim ve araştırma alanındaki potansiyellerini geliştirmeye yardımcı oluyor. Geleneksel sanayi anlayışına yeni bir soluk kazandıran Kelebek Mobilya, aynı zamanda genç yeteneklere teknoloji ve inovasyon alanında büyük fırsatlar sunuyor.

İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi Kelebek Mobilya Sponsorluğunda

Ulusal ve uluslararası yarışlarda Türkiye’yi 19 yıldır gururla temsil eden İstanbul Teknik Üniversitesi ZES Güneş Arabası Ekibi, güneş arabaları ve otonom araç üretimi alanında büyük başarılara imza atıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi ZES Güneş Arabası Ekibi iLumen European Solar Car Challange 2022’de 3. olarak dünya genelinde tanınan bir ekip haline geldi.

Çeşitli bölümlerden genç mühendis adayları tarafından kurulan İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi, 22 – 29 Ekim tarihlerinde Avustralya’da gerçekleşen 3.021 km uzunluğundaki Bridgestone World Solar Challenge 2023 yarışmasına Kelebek Mobilya sponsorluğunda hazırlandı. Avusturalya’daki Bridgestone World Solar Challenge 2023 yarışının hem geçit törenlerinde hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Türkiye’yi temsil eden İstanbul Teknik Üniversitesi ZES Güneş Arabası Ekibi, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat imzasıyla kurulan Kelebek Mobilya’nın bayrağını taşıdı.