MEDEX iptal edildi!

Deutsche Messe tarafından yapılan açıklamaya göre İran’da düzenlenen MEDEX bu yıl iptal edildi. Ağaç işleme ve ahşap işleme, malzeme, aksesuar, mobilya ve laminat parke için uluslararası ticaret fuarı olan MEDEX’in 10 – 13 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında Tahran’daki Permanent Fuar Alanı’nda gerçekleştirilmesi planlanmıştı. Ancak, geçen birkaç hafta içinde, İran’daki mevcut siyasi koşullarda beklenmedik değişiklikler gerçekleşince, İran Mobilya İmalatçıları ve İhracatçıları Birliği (IFA), Deutsche Messe AG ve katılımcılar, 2018 yılı fuarını iptal etme kararı aldılar.

 

Organizatörler ve katılımcılar arasındaki görüşmelerde, sektörün ilerlemek zorunda olduğu öngörülebilir koşulların, politik belirsizlik anında mevcut olmadığı tespit edildiği ifade edildi. Sonuç olarak da organizatörler ve katılımcılar koşullar değişene kadar fuarı ertelemeye karar verdiler.

 

Yapılan açıklamada İran’ın organizatörler için önemli bir pazar olmaya devam ettiğine dikkat çekildi. Koşullar 2019’da tekrar gözden geçirilecek, yeniden değerlendirilecek ve MEDEX’in devam edip etmeyeceği önümüzdeki yıl belli olacak. Yaklaşık 80 milyonluk nüfusuyla İran hala mobilya endüstrisi için ilginç bir pazar olarak nitelendiriliyor.