MMFA 10. yılını kutluyor ve yeni sürdürülebilir girişimleri benimsiyor

Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği olan MMFA, 10 yaşına giriyor. Birlik, Almanya’nın Münih kentindeki 2012 lansmanından bu yana, bir pazar istihbaratı olarak hizmet ederek çok katmanlı modüler döşeme endüstrisinin çıkarlarını öne sürüyor. üreticiler ve tedarikçiler için paylaşım platformu, sektör hakkında farkındalık yaratmak, standardizasyon üzerinde çalışmak (CEN ve ISO düzeyinde ilgili döşeme standartlarını tanıtmak veya güncellemek için) ve üyelerinin ve ürünlerinin itibarını güçlendirmek.

Giden MMFA Başkanı Matthias Windmöller (Windmöller), “MMFA’nın lansmanından bu yana başardıklarımızdan gurur duyuyorum – standardizasyon çalışmalarıyla başlayarak, CISUFLO, EuFCA ve CPA gibi sürdürülebilir girişimlerde yer alarak üyelik tabanımızı genişletmek için. Dernek, 2012’de yedi kurucu üyeden 2022’de 63 üyeye yükselirken, güçlü yönlerimizi birleştirmeyi ve MMF endüstrisi için birleşik bir ses olmayı başardık.”

Gelecek Başkan Jan Dossche (COREtec® Floors), “Son on yıla gurur ve başarı duygusuyla bakabiliriz. MMFA Yönetim Kurulu ve üyelerimizin sıkı çalışması sayesinde, önümüzdeki 10 yıl için heyecanlıyız ve sürdürülebilir hedeflerimize ve üyelerimizin yüzleşmek zorunda olduğu sürekli zorlu düzenleyici çerçeveye odaklanacağız.”

MMFA, kuruluşundan bu yana niş çok katmanlı modüler döşeme üreticilerini bir araya getiren ticaret birliği olarak hizmet vermektedir. Sektörü daha iyi anlamak için MMFA, Ahşap, Polimer ve Karışık gibi ürün kategorilerini düzenlemek ve tanımlamak için çalıştı ve 2016’dan beri MMF pazarını değerlendirmek için üyelerin satış verilerini topluyor.

Standardizasyon ilk öncelik olsa da, MMFA’nın operasyonları, endüstrinin AB politikasına odaklanmasını yansıtacak şekilde genişledi. Üyeler, birliği AB ve küresel düzenleyici zorluklarla yüzleşmek için bir platform olarak kullanmanın yanı sıra sektörün sürdürülebilirliği, geri dönüştürülebilirliği ve döngüselliği konusundaki daha geniş diyaloğa aktif olarak katılmak için kullandılar. Bazı dikkate değer MMFA girişimleri şunları içerir:

EPLF, ERFMI ve ECRA ile birlikte 2019 yılında Avrupa Zemin Kaplamaları Birliği’nin (EuFCA) lansmanını yapmak,
Dairesel Sürdürülebilir Döşeme girişimine (CISUFLO) katılarak,
Circular Plastics Alliance’ın (CPA) imzacısı olmak.
Dernek, ileriye dönük olarak, çok katmanlı modüler döşeme endüstrisi ve müşterileri için daha sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için yasa koyucularla birlikte çalışmaya odaklanacak.

MMFA 2012 yılında 7 üye tarafından kurulmuştur: Akzenta Paneele + Profile GmbH, Hamberger Flooring GmbH & Co. KG, Li & Co AG, MeisterWerke Schulte GmbH, Parador GmbH & Co. KG, Skema S.r.l. ve Windmöller Flooring Products GmbH. Şu anda, derneğin 29 sıradan üyesi (MMF döşeme üreticileri veya Avrupa temsilcilikleri), 31 ortak üyesi (tedarikçi şirketler) ve üç destekleyici üyesi (bilimsel enstitüler) olmak üzere 63 üyesi bulunmaktadır.

MMFA Hakkında: Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği, Avrupa’nın önde gelen döşeme üreticilerini ve tedarikçilerini temsil eden bir kuruluştur. Dernek, Ekim 2012’de Almanya’nın Münih kentinde yedi Avrupalı ​​zemin kaplama üreticisi tarafından kuruldu. Artık Brüksel’den yönetiliyor.

MMFA – Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği e.V.
Brüksel ofisi | Rue Defacqz 52 | 1050 Brüksel | Belçika
Tel: +32 (0)2 788 3169 | Faks: +32 (0)2 645 79 99 | [email protected] | www.mmfa.eu
[email protected]