Mobilya derneklerinden İTSO’ya ziyaret

Mobilya sektörü temsilcileri, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın (İTSO) yeni başkanı Yavuz Uğurdağ’ı ziyaret etti.

İlk ziyaret İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından yapıldı. İMOS Başkanı Okan Güler, mobilya sektörünün İnegöl için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Okan Güler, İnegöl’ün Türkiye’nin en önemli mobilya üretim merkezlerinden biri olduğuna belirterek, “Yavuz Uğurdağ derneğimizin başkanı olduğu dönemde yaptığı çalışmalar ile mobilya sektörüne büyük katkı sundu. Yeni görevinde kendisine başarı diliyor, derneğimize yaptığı katkılar sebebiyle teşekkür ediyor ve sektörümüze bundan sonrasında da desteğini sürdürmesini bekliyoruz” dedi.

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ da, katma değeri oldukça yüksek olan mobilya sektörünün İnegöl için olduğu kadar ülke ekonomisi için de büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. Uğurdağ, “Mobilya sektörünün içinden gelen biri olarak sektörün meselelerini biliyorum. Sektörün daha da gelişmesi için gerekli olanları, kanunlar, yönetmelikler ve odamızın imkânları dahilinde yapacağız. Mobilya sektörü, gerek istihdam dostu olması, gerekse sağladığı katma değer ve ülkemizin ihracatındaki payı nedeni ile ihmal edilemez” ifadelerini kullandı.

İnegöl’de mobilya sektöründe faaliyet gösteren diğer bir sivil toplum kuruluşu olan Ertuğrul Gazi Mobilya Caddesi Derneği Başkanı Bahadır Bayrak ve Yönetim Kurulu üyeleri de İTSO’yu ziyaret etti. Ziyarette konuşan dernek Başkanı Bahadır Bayraktar, İnegöl’de mobilya üretimi kadar satışının da ilçe ekonomisine büyük katkısı olduğunu belirterek, “İlçemizdeki mobilya mağazalarının büyük bölümünün yer aldığı Ertuğrul Gazi Caddesi’nin cazibe merkezi olması için çaba harcıyoruz. Ziyaretimizin nedeni İTSO’nun yeni başkan ve yöneticilerine başarı dilemek” şeklinde konuştu.

İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ise, bir ürünü iyi ve kaliteli üretmek kadar satış ve pazarlamasının da önemli olduğunu söyledi. Ertuğrul Gazi Caddesi’nin İnegöl mobilyasının satışında önemli rolü olduğuna vurgu yapan Başkan Uğurdağ, “Cadde esnafımızın sıkıntılarına çözüm bulmak için elimizden gelen desteği yapacağız” diye konuştu.