Mutlak güvenlik ve 4.0 işçilik: doğramada SCM’den son gelişmeler

SCM, Xylexpo’nun en son baskısında ödülle tanınan dairesel testereler için öngörücü güvenlik sistemi olan “Blade Off”u ve yeni kompakt 3 eksenli startech cn k işleme merkezini sunar

Takım tezgahlarını kullanma konusunda daha az deneyime sahip zanaatkar işçiler için mutlak güvenlik ve programlama kolaylığı ile kontrol. Tüm dijital avantajlardan yararlanma şansının yanı sıra. Xlyexpo’nun en son 2022 edisyonunda dünya prömiyerini alan SCM’nin doğramadaki en son ürünleri, tüm bu hedefleri karşılıyor.

BIÇAK KAPALI

Milano Ticaret Fuarı’nda, SCM dairesel testerelere uygulanan özel teknolojik çözüm olan “Blade Off”, “panel işleme” kategorisinde XIA Xylexpo İnovasyon Ödülü’nü kazandı.

Operatörün eli ile bıçak arasındaki her türlü kazayla teması ortadan kaldıran, öngörücü bir doğrudan algılama sistemidir. Bu, bıçakla temas edebilecek malzemelere kıyasla insan vücudunu tanımlayabilen ve tanıyabilen akıllı sensörler sayesindedir. Sistem, bıçağın etrafındaki tüm tehlike alanını koruyan bir bariyeri etkinleştirerek, bıçağa yanlışlıkla dokunulmadan veya operatör çok yaklaşmadan önce bile tetiklenir.

Olası bir çarpışma durumu ortaya çıkarsa, sistem otomatik olarak bıçağı devre dışı bırakır ve makinenin hiçbir parçasına zarar vermeden programın çalışmasını durdurur.

Bu sistemi daha da güvenli kılan bir diğer avantaj, algılamanın algoritmalar tarafından yapılan yeniden ayrıntılara/tahminlere veya hesaplama hataları veya video kameranın zayıf görünürlüğü olarak okunabilecek optik algılamalara dayalı olmamasıdır.

Ayrıca, uygun olmayan veya kazara hareketlerden kaynaklansa dahi her türlü teması önlemek için makinenin 3 tarafında koruma (parça girişi ve bıçağa yan yaklaşımlar) artırılmıştır.

Sistem ayrıca işlemeyi yavaşlatmadan yüksek kesme hızıyla devreye girer ve kesme hassasiyetini veya makinenin performansını etkilemeyen sınırsız yeniden etkinleştirme olanağı içerir.

Bir diğer önemli avantajı ise, bıçak korumasına yerleştirilmiş kullanışlı bir led ışık sayesinde makinenin çalışma durumunu görüntüleme ve izleme imkanıdır.

STARTECH CN K

Startech cn k, kompakt 3 eksenli işleme merkezi, her türlü yönlendirme, dekorasyon, puanlama, işaret üretimi ve 3D model prototipi için geliştirme Xylexpo’da ilk kez görücüye çıktı.

Bu makine aynı zamanda mutlak güvenlikte işleme sağlar: dahili LED aydınlatmalı entegre kabini operatörün güvenliğini garanti eder ve çevredeki alanı temiz tutar ve işlemeden kaynaklanan gürültüyü önemli ölçüde azaltır.

3 eksenli işleme merkezi, genellikle daha güçlü makinelerde kullanılan R25 ataşmanlı 2,4 kW elektro işmili ile kendi türünde benzersizdir.

Bir diğer önemli avantaj, her türlü CAD/CAM yazılımından G kodunu içe aktarmak için “açık” sanal insan-makine arayüzü sayesinde kolay programlanmasıdır.

Ayrıca, kullanıcının yaratıcılığına sınır getirilmemesini sağlamak için özel olarak isteğe bağlı ekstralar tasarlanmıştır: çalışma masasına yerleştirilebilen enterpolasyonlu 4. eksen (dönme), parçayı takmak için pnömatik vantuz kiti (yine çalışma masasına), ve maksimum güvenilirliği garanti etmek için alet yüksekliğinde algılama sensörü.

STARTECH CN PLUS

Startech cn plus, KOBİ’ler için tasarlanmış CNC delme merkezinin yanı sıra çevrimdışı veya ev sahibi prototipleme departmanları üreten büyük doğrama atölyeleridir. Gerçekten de makinede 8 ayrı dikey iş mili, 6 yatay iş mili, X’te bıçak ve freze üniteli bir versiyon bulunur.

Önemli bir avantajı, mükemmel esnekliğidir: Panel boyutları değiştiğinde, aletleri yeniden konumlandırmak zorunda kalmadan ve operatörün çalışma masasını ve makineyi kurmasına gerek kalmadan mobilya parçaları kolayca oluşturulabilir.

40 m/dk hız sayesinde kurulum ve uygulama süreleri minimuma indirilir.

Küçük alanlarda mükemmel avantajlar: startech cn plus uzayda sadece 5m2 yer kaplar.

Xylexpo’da, SCM’nin CNC delme merkezi, zanaatkar işçi için Akıllı ve İnsan Fabrikası için önde gelen çözümlerden biriydi: Hammaddeden bitmiş mobilyaya kadar esnek ve özelleştirilmiş üretim için entegre bir hücre, yenilmez altı daire testere ve bana 40tr kenar bantlayıcı.

Zamanları ve hata paylarını önemli ölçüde azaltan “düzenlenmiş” bir çalışma için üç makine.

Scm Group, çok çeşitli malzemeleri ve endüstriyel bileşenleri işleme teknolojilerinde dünya lideridir. Grup şirketleri, dünya genelinde mobilyadan inşaata, otomotivden havacılık ve yatçılıktan plastik işlemeye kadar çok çeşitli ürün sektörlerinde önde gelen endüstriler için son derece güvenilir ortaklar olarak hareket etmektedir.

Scm Group, İtalya’da 750 milyon Euro’yu aşan cirosu ile 4,00 ile İtalya’daki 3 büyük yüksek düzeyde uzmanlaşmış üretim merkezinde endüstriyel mükemmellik sistemini koordine eder, destekler ve geliştirir.

4.000 çalışan ve 5 kıtanın tamamında doğrudan varlık.