Nil Orman Ürünleri : Parke Pazarında Başarılı Bir İsim

2004 yılında kurulan Nil Orman Ürünleri , faaliyetini parke satışı ve MDF- Sunta kaplama ürünleri satış ve uygulama alanında sürdürerek sektöre hizmete devam ediyor. Nil Orman Ürünleri’ni daha yakından tanıyabilmeniz için şirket yetkilisi Bircan Kocatürk ile yaptığımız röportajı siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ORSİAD: Bircan bey şirketin bugünkü çalışmalarını kısaca anlatır mısınız?

“2009 yılında firmamızın bünyesine katılmam ile birlikte laminat parke satışına da başlamış olan firmamızın ivmesi giderek parke satışına doğru kaymıştır. Kısa zamanda hem Anadolu hem de Avrupa yakasında sevkiyat hizmetli, satış konusunda özverili personelimiz ve iş alanında bilgi ve birikimli firma sahibimiz Mehmet Bey’in de işimizin alt yapısını oluşturup bize sunduğu imkanlar ile örnek alınan firmalardan biri olmuştur. Faaliyet başladığından beri müşteri memnuniyetini, dürüstlüğü ilke edinen firmamız doğru zamanda doğru ürünü alt bayilerimize ulaştırma konusunda her zaman takdir toplamıştır. Müşterilerimiz hizmet odaklı olmamızdan dolayı da rekabeti yüksek olan pazarda fiyattan çok, güler yüzlü personelimizi ve kaliteli hizmetimizi tercih etmiştir. Pazarlama ağımız Anadolu yakasında Gebze’ye kadar, Avrupa yakasında da tüm Trakya’ya hizmet vermektedir. “

ORSİAD: Neden yeni bir depo kurma ihtiyacı doğdu?

“Laminat pazarlama organizasyonumuz 10 yıldan beri bu şekilde devam etmekteydi. Fakat yeni gelişmeler ile birlikte mesela 3. Köprünün araç geçişlerimize zorunlu olması ile Avrupa yakasında sevk hızımız yavaşlamış ve de maliyetlerimiz artmıştır. Diğer bir etken de laminat fabrikalarımızın üretim yelpazesi çok çeşitlendi. 10 yıl önce 8 renk dönen laminat pazarı her firmada 100’e yakın renk ve model çeşitliliğine ulaştı. Haliyle uygulamacı bayilerimiz artık stoklarına mal çeşitliliğinden dolayı malzeme almayıp, ne satarlar ise onu toptancılarından tedarik etme yoluna gitmiştir. Bu tarz etkenler de bizi Avrupa yakası ve Trakya pazarına tekrar daha hakim olmak için bu bölgeye bir depo oluşturma mecburiyetini getirdi. Lokasyon olarak Trakya’ya da yakın olmasını düşünerek Esenyurt bölgesinin doğru karar olacağına karar verdik. Tedarikçi AGT firmamızın da destekleriyle 110m2 showroomlu toplam 1500m2 alanı olan depomuzu 15 Mart 2019 itibariyle faaliyete geçirdik.”

ORSİAD: Parke pazarındaki başarınızdan sonra şimdi MDF-lam panel işine de giriştiğinizi biliyoruz. Bu yeni çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

“İnşaat sektöründeki sıkıntılı sürecin birkaç sene sürebileceği, buna bağlı parke satışlarımızın da yaşanması muteber Pazar kaybımızı da azaltmak düşüncesiyle üretici firmalarımızın da verdiği destekle MDF-lam ve panel satışlarına 8 ay önce başladık. Bu ürünle alakalı Sultanbeyli’de yeni depo yatırımı yapıp, personel sayımızı çoğalttık. Aynı zamanda Dudullu depo ve mağazamızda da en son olarak Esenyurt depomuzda da işin gerektirdiği alt yapıları oluşturmaktayız. MDF-lam panel pazarında da parke pazarında yakaladığımız başarıyı yakalayarak adından söz edilen bir firma olmak için tüm Nil Orman Ürünleri A.Ş. personeli, firma sahibimiz ve tedarikçi firmamız AGT ile elimizden geleni yapacağız. Allah yardımcımız olsun.”