PELİ, İNOVATİF ÜRÜNLERİNİ İNTERMOB’DA SERGİLEYECEK

Yeni tasarımların, trendlerin, sektör öncülerinin, dünya markalarının buluştuğu ve firmaların yeni ürünlerini, tasarımlarını, yeniliklerini lanse edecekleri İNTERMOB Fuarı 13-17 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜYAP’TA gerçekleşecek. İnovatif ürünleriyle fuara katılacak olan Peli yeniliklerini sektör profesyonelleri, iş ortaklarına tanıtacak.

 

Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörlerinin en son tasarımları, trendlerinin yanı sıra mobilya yan sanayi firmalarının ürün ve hizmetlerini sergilediği İNTERMOB’a katılacak olan Turanlar Grup markası Peli, fuarda ürün ve hizmetlerini sunacak. 13-17 Ekim tarihleri arasında Tüyap Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar yerli ve yabancı ziyaretçi açısından etkili bir pazarlama alt yapısı oluştururken, Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi’nin tanıtıldığı geniş kapsamlı bir platform.

 

TÜRK MARKA İMAJINI GÜÇLENDİRMELİYİZ

Türkiye’deki orman ürünleri sektörü devamlı kendini geliştirdiğini söyleyen Vezirköprü Orman Ürünleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan, bu tür uluslararası fuarların Türk markalarını dünyaya ve Avrupa’ya tanıtmak için önemli platformlar olduğunu, Türkiye pazarının, 120 milyon metrekare laminant parke satışıyla ilgi çektiğini söyledi.

Turan ‘’Türkiye’deki laminant üreticilerinin yabancılarla kıyaslandığında eksiği yok, fazlası var. Bizler en yeni ve yerli teknolojiyi kullanan, Türkiye’deki ormancılığı teşvik eden yatırımcılarız. Yerli hammaddeyle çalışıyoruz. Türkiye’de hiçbir yabancı ürünün bizimle rekabet etme şansı yok. Fakat Türk marka imajını güçlendirmemiz ve tanıtım faaliyetlerine önem vermemiz gerek. Ülke olarak ihracat payımızı büyütmemiz gerek. Peli olarak biz gittikçe artan bir ticaret hacmine sahibiz, hedefimiz ihracat payımızı daha da artırmak’’dedi.

PELİ ZENGİN ÜRÜN GAMIYLA FUARDA YERİNİ ALACAK

Peli Parke, Peli Plaka ve Peli Kapı (iç mekan kapılar) ürünlerindeki yeni tasarımlarının tanıtılacağı fuarda, 7’nci holde 721 no’lu stantta 260 m2’lik alanda yerini alacak. Peli Kapı’ya yeni eklenen tasarımların ve bu tasarımların parke ve süpürgeliklerin beraber kombine edildiği canlı mekanlarla sergileneceği fuarda, marka daha önce benzeri yapılmayan bu ürünleri ile farkını ortaya koyacak.

Turanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Turan, Meltem Turan’ın yanı sıra tüm yönetim kadrosunun katılacağı fuara, Vezirköprü Orman Ürünleri çalışanları ve grubun tüm bayileri de iştirak edecek.

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Turizm faaliyetlerini ise Turan Prince World Tatil Köyü ve Sentido Turan Prince de devam ettirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet, Peli DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke, Kontrplak, Egzotik ve İnşaatlık Kereste, Endüstriyel Ahşap Kalıp Sistemleri, Süpürgelik, Kapı, Filtre Kağıt Çay Poşet, Akü Kağıdı ile entegre bir tesistir.