PELİ, TÜRKİYE OFFROAD YARIŞLARININ 3. AYAĞININ ANA SPONSORU

3-4 Ağustos tarihlerinde Samsun’un Vezirköprü ilçesinde düzenlenecek olan “Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak” yarışı ve “Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak” yarışının ana sponsoru Peli.

Türkiye Offroad’larının üçüncü ayağı olarak düzenlenen ve Peli’nin üretim tesislerinin de yer aldığı Vezirköprü’de gerçekleşecek olan yarışlara geçtiğimiz yıllarda da sponsor olan Peli bu yıl da geleneği bozmadı.

Peli ana sponsorluğunda ve Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından Vezirköprü İncesu Mevkii’nde gerçekleştirilecek olan “Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak” yarışı 03 Ağustos 2019 Cumartesi günü, “Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak” yarışı ise 04 Ağustos 2019 Pazar günü tamamlanacak.

“Peli Offroad Fest” adı altında yapılacak olan yarışlar otomobil sporlarının iki farklı branşını sporseverlerle buluşturmayı planlıyor. 02 Ağustos 2019 Cuma günü Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri’nden gelen katılımcı sporcular ve kulüplerle Vezirköprü’de yer alan Vezirsuyu Tabiat Parkı’nda kamp gerçekleşecek. Motor gücü yüksek, dev modifiye araçların yarışacağı “Türkiye Trial Şampiyonası” 03 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılacak. 7 ayaktan oluşan ve 04 Ağustos 2019 Pazar Günü saat: 11.30’da Peli Seyirci Özel Etabı ile start alacak olan Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayağı ise seyircilere heyecanlı bir yarışa tanıklık etme fırsatı sunacak. Organizasyon 18.15’de Vezirköprü Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Kupa Töreni ile son bulacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteği ve Peli’nin ana sponsorluğu ile gerçekleşecek olan yarışlarda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılım sağlayacak kulüpler ve yarışmacılar yer alacak.

Peli Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Turizm faaliyetlerini ise Turan Prince World Tatil Köyü ve Sentido Turan Prince de devam ettirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet, Peli DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke, Kontrplak, Egzotik ve İnşaatlık Kereste, Endüstriyel Ahşap Kalıp Sistemleri, Süpürgelik, Kapı, Filtre Kağıt Çay Poşet, Akü Kağıdı ile entegre bir tesistir.