Romanya’daki yatırımlar İsveç Firmasına Satıldı

Dünyanın önde gelen kereste üreticilerinden olan Holzindustrie Schweighofer, tamamına sahip olduğu alt kuruluşu Cascade Empire srl (Cascade Empire) ve orman yönetim birimi Ocol Silvic Cascade Empire srl’yi İsveç şirketi GreenGold Group’a satmaya karar verdi.

Avrupa’nın önde gelen ahşap işleme şirketlerinden biri olan Holzindustrie Schweighofer, Romanya’daki orman yatırımlarından vazgeçiyotr. Satış konusundaki detaylar hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Cascade Empire’ın sahip olduğu ve şirket tarafından 2003-2011 yılları arasında satın alınan orman alanları Hunedoara, Gorj, Valcea, Prahova, Buzau, Neamt ve Suceava bölgelerinde yer almakta ve 14.283 hektarlık bir alanı kaplamakta.

Ayrıca, 2003 yılında Romanya pazarına giren Holzindustrie Schweighofer şu anda ülkede 3 kereste fabrikası ve 2 panel fabrikasını işletiyor. Şirket bu tesislerde yaklaşık 3.100 kişi çalıştırıyor. Firma Romanya’daki tüm yasal gereklilikleri yerine getiren, sürdürülebilir bir kereste üreticisi olarak ön plana çıkıyor.