Siemens Verimli ve Dijital Ağ Bağlantılı Ahşap İşleme ile Ligna 2019’da

Unter dem Motto "Digital Enterprise – Thinking industry further" zeigt Siemens auf der Ligna 2019 in Hannover vom 27. – 31. Mai 2019 ein breites Portfolio an innovativen Steuerungs- und Automatisierungslösungen für die Digitalisierung der gesamten Wertschöpfungskette in der holzbe- und verarbeitenden Industrie. Under the banner "Digital Enterprise – Thinking industry further", Siemens is showcasing an extensive portfolio of innovative control and automation solutions for digitalizing the entire value chain in the woodworking and wood processing industry at the Ligna 2019 in Hannover on May 27 through 31, 2019.

Siemens 27-31 Mayıs 2019 tarihlerinde Hannover’de gerçekleşen Ligna 2019’daki standında “Digital Enterprise – Thinking industry further” (Dijital Girişim- Endüstrinin İlerisini Düşünmek) başlığı altında, ağaç işleme endüstrisindeki tüm değer zincirini dijitalleştirmek adına sunduğu tam kapsamlı yenilikçi kontrol ve otomasyon çözümleri portföyünü tanıtıyor.

Ağaç işleme endüstrisinde, özellikle bireysel katma değerli süreçlerin kontrolü ve otomasyonu için maliyetleri düşürme ve verimliliği arttırma konusunda büyük bir potansiyel var. İşte bu doğrultuda üretimler yapan Siemens’in yeni Sinumerik MC CNC makinesi işleme merkezinde sergilendi. Bu kontrol özellikle ahşap, cam ve taş kesme makineleri ve takım tezgahı endüstrisindeki özel teknolojiler için uygun. Sinumerik NC en yeni nesil ağaç işleme makineleri için optimum hareket kontrolü sağlıyor. Windows 10 işletim sistemi sayesinde, makine üreticileri ahşap işleme makinelerini kontrol etmek ve çalıştırmak için özel yazılımlar bile ekleyebiliyorlar. Kendi kullanıcı arayüzlerinin entegrasyonu ve geniş bir arayüz yelpazesi, Sinumerik MC’yi mevcut makine çözümlerine kolayca entegre edilebilen evrensel, açık bir kontrol sistemi yapıyor. Bir diğer yeni özellik de, mühendislik işlemlerini basitleştiren ve hata olasılığını azaltan ve devreye alma sürelerinde kesinti yapılmasını sağlayan TIA Portalı ile gerçekleşiyor.

Siemens fuarı, ağaç işleme endüstrisindeki şirketlerin değişen müşteri gereksinimlerine ve artan ürün özelleştirmelerine hızlı bir şekilde yanıt vermelerini sağlayan dijitalleşmenin faydalarına odaklanıyor.

Siemens, Hannover’deki standında sergilediği dijital cihaz bir projenin uygulanmasından önce halihazırda tam bir sanal model olarak nasıl görüntülenebileceğini gösteriyor. Bu, kullanıcının iş parçası ve makinenin davranışını taklit etmesine, performansı optimize etmesine ve önceki tasarım ve üretim faaliyetlerinden edindiği bilgileri uygulamasına olanak tanıyor. Sonuç olarak, artan verimlilik ve esneklik talepleri karşılanabiliyor. Bunun temeli, gerçek ve sanal dünyaları, örneğin, MindSphere bulut tabanlı, açık IoT işletim sistemi aracılığıyla birbirine bağlamaktır; bu, makine üreticilerinin işlem sırasında makinelerini analiz etmelerine yardımcı olur ve böylece işlemlerin sürekli optimizasyonu için sonuçlar çıkarır. Siemens ayrıca, mevcut 400 V versiyonlarında, yedi kilowatt’a kadar daha yüksek bir performans aralığı için yeni HMI Konfor Panelleri, Simatic IPC527G endüstriyel PC ve Simotics S-1FK2 motorlarla birleştirilmiş yüksek performanslı Sinamics S210 servo tahrik sistemini de sergiliyor.