Stream Edge Pro: Ezber bozan, yeni HFS Hidrojen Güç Sistemi ile tanışın

Batch one (Biri diğerinden farklı) esnek üretim için benzersiz kalite ve yüksek üretkenliğin yanısıra enerji ve CO2 ayak izi tasarrufu da sağlar.

Biesse, mükemmel bir kenar bantlama için bu yenilikçi sistem sayesinde ezber bozan bir teknolojiyi kullanıcılara sunuyor.”

Stream Edge Pro, birbirinden farklı ölçülerdeki panellere mükemmel bir şekilde kenar bandı uygulayabilen yeni tek taraflı, esnek kenar bantlama makinesidir.

Bu, yüksek esneklik ve üretkenlik seviyelerini sağlamak için mükemmel bir çözümdür. Stream Edge Pro, geliştirilmiş bir performans sunar ve vardiya başına birçok parçayı işlemeye olanak tanırken, tüm müşteri ihtiyaçlarına da uyum sağlar.

Stream Edge Pro, birbirinden farklı ölçüde, renkte ve kenara sahip panellere kenar bandı uygulayabilen ve özellikle esneklik, kalite ve üretkenlik arayan orta ve büyük ölçekli şirketler için uygundur. Günlük üretimi kolaylaştırmak için birçok fonksiyon sunmasıyla kullanımı kolaydır. Kalifiye operatörlere ihtiyaç duymaz ve farklı kenar bant tipleriyle çalışılması durumunda, kalınlık ve renk değişiklikleri için uzun ayar süreleri gerektirmez.

Stream Edge Pro’nun sunduğu genel avantajlar

  • Esneklik: Yüksek değişkenliğe sahip üretim çeşitliliğinin eşleştirilmesi: renkler, parça ölçüleri ve kenar bant teknolojisi panel bazında değişir. Stream Edge Pro, farklı çalışma üniteleri ve otomasyon seviyeleri ile yapılandırılabilir, böylece üretkenlik ve ürün çeşitliliği için farklı ihtiyaçları karşılayabilir.
  • Sıfır hata: Operatör müdahalelerini azaltmak ve manuel yükleme hatalarını önlemek için tamamen otomatize edilmiş bir çözüm.

Suyun Gücü: Her şey su ile başlar

Her şey en basit elementle başlar: su.

Yenilikçi ve patentli Biesse HFS (Hidrojen Güç Sistemi), tutkal kullanmadan mükemmel yapışma kalitesi imkanı sağlar.

Fonksiyonel tabakanın aktivasyon enerjisi, sudan üretilen hidrojen tarafından sağlanır.

Sistem, hidroliz sürecini kullanarak hidrojen üretir ve elde edilen hidrojen, kenar bandı uygulama sürecini beslemek için gereken sürdürülebilir enerji kaynağı olarak kullanılır, bu da mükemmel kaliteyi sağlar.

Kullanılan kenar bandı çeşitleri, lazer ve sıcak hava (Biesse’nin patentli AFS Air Force System’i) için de kullanılan kenar bandı çeşitleri ile aynıdır; ancak uygulama için kullanılan enerji kaynağı farklıdır: burada enerji kaynağı su ile başlar.

Sertifikali ve sürdürülebilir sistem

HFS (Hidrojen Güç Sistemi) teknolojisi sayesinde Stream Edge Pro, 1 litre su ile 1.5 km uzunluğa kadar panele kenar bandı uygulayabilir ve enerji tasarrufu yaparak -70%’e kadar enerji tasarrufu sağlar. (Diğer tutkal kullanılmayan teknolojilerle karşılaştırıldığında).

Biesse, HFS çözümünü geleneksel tutkal teknolojisi ile birlikte sunar, böylece son kullanıcıya maksimum esneklik imkanı verir.

HFS (Hidrojen Güç Sistemi) Teknolojisi

Hidrojen Güç Sistemi (HFS) ile Biesse, tutkal kullanmadan mükemmel kenar bantlama için düşük çevresel etki, enerji tüketimi ve bakım maliyetleriyle bitmiş ürünlerde en iyi kaliteyi garanti eder.

Fonksiyonel tabakanın aktivasyonu için gerekli enerji, demineralize su ile üretilen hidrojenden gelir, bu da HFS’yi çevre dostu bir teknoloji yapar. Hidrojen, kaynak, mücevher endüstrilerinde ve kamp ekipmanlarında çok yaygın kullanılan bir teknolojidir. Aynı zamanda otomotiv sektörü gibi yaygın uygulamalarda ve pedal destekli bisikletler gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Biesse, ahşap işleme sektöründe bu teknolojiyi kenar bantlama sürecinde uygulamaya başlayan ilk firma olmuştur.

 

HFS (Hidrojen Güç Sistemi) Avantajları:

  • En iyi kenar bandı yapışma uygulaması
  • Lazer kenar bandı teknolojisine göre düşük bakım maliyeti
  • Tutkalsız kenar bandı teknolojisine kıyasla enerji tüketiminde -70%’e kadar daha düşük enerji tüketimi (SGS Italia tarafından sertifikalı)
  • Yüksek kalite
  • Tutkalsız kenar bandı teknolojisi: Bu tür bir teknoloji, panel yüzeyi ile kenar bandı arasındaki birleşim yerinin görülmeyeceği bir sonucun elde edilmesine olanak sunarken, kenar ve panel arasında da mükemmel uyum sağlar;
  • Yılda 5.7 ton CO2 tasarrufu (sıcak hava teknolojisi ile karşılaştırıldığında)
  • Düşük bakım maliyetleri (lazer teknolojisi ile karşılaştırıldığında);
  • Düşük gürültü seviyesi