Välinge’nin Ar-Ge Merkezi Benzersiz Sürprizlere Ev Sahipliği Yapıyor

Välinge, döşeme ve ahşap mühendisliği için dünyanın önde gelen Ar-Ge tesislerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Dünyanın lider zemin teknolojisini üreten Välinge’nin Ar-Ge merkezi, pilot üretim, laboratuvar tesisleri, sergi alanı ve bir iklim odasını içeriyor.

Bugünlerde Välinge’nin Ar-Ge merkezindeki iklim odası benzersiz bir balıksırtı montajına ev sahipliği yapıyor. Välinge’nin geliştirilmiş 5G® teknolojisi, balıksırtı gibi desenlerin esnek kurulum seçeneklerini sağlıyor. Katlanabilir panel üzerine yerleştirilmiş cam elyaf takviyeli dili sayesinde 5G aşağı katlamalı kurulum ahşap ve laminat zeminler için çok yönlülük sunuyor. 4 mm kalınlığa kadar olan LVT, WPC ve SPC ürünleri, en son 5G-i teknolojisi ile balıksırtı, kare sepet veya paralel sıra olarak kolayca montajlanabilir.

 

Välinge, farklı nem ve yerden ısıtma sayesinde zemindeki kilitleme mukavemetini ve boşluk açıklıklarını zaman içinde test etme imkanına da sahip. Bu benzersiz ve eşsiz Ar-Ge uzmanlığı, şirketin lisans sahipleri için kilitleme teknolojilerini daha da geliştirmesine yardımcı oluyor.

Bir başka iyi haber ise, Välinge’nin 5G® teknolojisini tanıttığı web sitesinin www.5gfolddown.com adresinde yayınlanmaya başlamış olması! Yeni web sitesi, bu teknolojinin nasıl çalıştığına ve daha fazlasına dair kurulum videolarını ve tanıtımlarını sunuyor.

 

İşte bu teknolojiyi kullanan BBL Floor firmasından Genel Müdürü Field Shaw’ın sözleri: “Büyük tolerans penceresi sayesinde kurulum sorunsuz çalışıyor. 5G daha bağışlayıcı diyebileceğimiz bir yapıda ve dilin mükemmel konumda ayarlanmasını düşünmeksizin kurulabiliyor. Esnek plastik dil sayesinde kilitleme kuvveti daha üstün. BBL, 10 yılı aşkın süredir Välinge ile çalışmaktadır. Välinge’nin yeni Ar-Ge departmanından ve teknik oryantasyonundan çok etkilendim. Välinge’nin yeni gelişmelere sürekli odaklanması, en iyi kilitleme sistemine sahip olduğumuzu bize güvence veriyor!