Valize Giren Mutfak Tasarımı: CookStation

Kendi yemeğini kendi pişirmeyi tercih eden ama gezmeyi ve macerayı sevmekten dolayı sürekli yolda olanlara güzel bir haberimiz var. Yenilikçi ve çılgın kalabalıktan uzaklaşmayı sevenleri düşünülerek tasarlanmış ilk Valizde Mutfak Ünitesi “CookStation” MILANO’ya ulaştı. Milan Tasarım Haftası’nın en çok dikkat çeken ürünlerinden biri olan Cookstation, “bavul” içinde taşınabilir bir mutfaktı. Bu bavul mutfak, modern göçebenin her türlü ihtiyacını karşılayan ve böylece özel yaşam ile işin farklı gelecek mekânlarında ve durumlarında kesiştiği her yerde kolaylık sağlayacak işlevsel bir çözüm sunuyor.

CookStation tasarımı öncesinde bir çalışma ünitesi (Workstation) ve yatak ünitesi (Bedstation) tasarlamış olan Marc Sadler, “Bank Collection” adını verdiği koleksiyonunu bu yeni bavulda mutfak ile zenginleştirmekten mutluluk duyarken, şunları söylüyor: “Seyahat ediyorum, düşünüyorum, çalışıyorum… Bu tasarımı, yeni bir göçebelik anlayışıyla dinamik bir dönüşümün ardından yaşam tarzlarını yeniden icat edecek olan çağdaş gezginler için tasarladım.”

Bir ocak üstü ve buzdolabına sahip olan Cookstation, gezginlerin mükemmel bir verim elde etmesine izin verecek şekilde, ister “çölde çay keyfi” için isterse açık havada iki kişilik spontan gece yarısı pikniği amaçlı olsun ihtiyaçlara tam cevap veren bir model olarak tasarlanmış. Sadler’in yenilikçi ilham kaynağı, eşsiz parçalarıyla bavulunuzu göçebe ve esnek bir alana dönüştürüyor. Bu simyasal karışım, ultra yüksek teknoloji ürünü tasarımcı bavuluna çevrilmiş halde, mobil bir yaşam tarzını ifade etme özgürlüğüyle bir araya getiriyor.

Bu ünitede en çok dikkat çeken iki unsur ise kalite ve tarz. Bavulun iç kısmından dış kabuğuna kadar, ultra dayanıklı malzemeler hareket halindeyken esnekliği ve çevikliği garanti ediyor. Buna ek olarak, çift tekerlekler, özelikle Banka Koleksiyonu stilinde maksimum istikrar sağlıyor.