VEZİRKÖPRÜ ORMAN ÜRÜNLERİ 23. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ SAMSUN’DAKİ ÜRETİM TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞTİ

Vezirköprü Orman Ürünleri’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinin 23’üncüsü Vezirköprü İlçesi’ndeki Üretim Tesisleri’nin bahçesinde gerçekleşti. Vezirköprü’de bir gün önce de yemekli düzenlenen toplantıyla terfi töreni yapıldı. Terfi edenlere plaketleri Vezirköprü Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri tarafından takdim edildi. Plaket törenine tüm fabrika çalışanları katıldı.

Geleneksel iftar yemeği öncesi konuşan Turanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Turan, “Bilindiği üzere, ramazan ayı dostlukların, komşulukların, iyiliklerin, hoş görünün, dayanışmanın ve kaynaşmanın, belki de en önemlisi kucaklaşmanın artmasına vesile olan bir ay. Kıymetli ve yoğun vakitlerinden ayırıp, davetimizi onurlandıran sayın milletvekillerimize, protokolümüze ve iş ortaklarımıza bu akşam bizlerle oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramı’nızı kutluyor, ülkemize ve tüm dünyaya güzellikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 

32 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ

İftar yemeği yendikten sonra söz alan ve Vezirköprü Orman Ürünleri’nin son bir yıl içinde gerçekleştirdiği atılımlardan söz eden Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ da şöyle konuştu; “Peli markamızla ülkemizde ‘parke sektörü liderliği’ için adım adım ilerlerken, bir yandan da sınırlarımızı aşıp, açık denizlerde yeni fetihler yapmaya başladık. Peli Parke, son bir yılda gerçekleştirdiği ihracatını rekor oranda artırarak, ihracat yaptığımız ülke sayısını, 15’ten 32’ye çıkararak, ne denli büyük ve güçlü bir marka olduğunu, bu başarısıyla bir kez daha kanıtlamıştır.”

 

‘’ALMANYA’YA DA PARKE SATIYORUZ’’

Parkenin beşiği olarak kabul edilen veya bir anlamda ‘parke krallığı’ da diyebileceğimiz Almanya’ya dahi parke ihraç etmeye başladıklarına dikkat çeken Üstündağ, ” Peki bu bize yetti mi? Tabii ki hayır. Çünkü bizim hayallerimiz çok büyük. Biz Peli’yi, ‘parkede dünya lideri’ yapmak istiyoruz. Markamızın dünya çapında tanınan, bilinen, güvenilen ve tercih edilen bir marka olmasını hedefliyoruz. İşte bu kaliteyi Vezirköprü’de üretip, dünyaya ihraç etmek istiyoruz” dedi.

 

VEZİRKÖPRÜ’DE DEĞER ÜRETİLİYOR

Kağıt sektöründe her biri alanında bir dünya devi olarak addedilen Lipton, Ahmad Tea, Twinings gibi dev markaların Vezirköprü’de üretilen ‘Peli’ markalı kağıtları tercih etmeye başladığına vurgu yapan Üstündağ, “Artık, Çin’den Güney Amerika’ya kadar uzanan bir ihracat sahamız var. Vezirköprü’müzü, tüm dünya tanımaya başladı. Burası, adeta bir değer üretiyor ve bir değer ihraç ediyor. Bundan dolayıdır ki; ilçemize ve memleketimize yaptığımız bu kutsal hizmetin haklı onurunu yaşıyoruz. Yatırımlarımızla büyüyerek bu büyümeye eş değerde istihdam alanı yaratıyoruz ” diye konuştu.

 

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

İftar yemeğine CHP Samsun Milletvekili ve 27’nci Dönem adayı Kemal Zeybek, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan, Emniyet Müdürü Vekili Başkomiser Serhat Koray Yağcı, OMÜ Vezirköprü Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekci, Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Osman Karakuş, Askerlik Şube Başkanı Selim Özyurter, Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Bekir Keleş, CHP Samsun 23. Dönem Milletvekili Suat Binici, Adalet Partisi 16. Dönem Milletvekili Orhan Uluçay, Turanlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Turan, Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi Murat Turan, Nilüfer Turan Hatipoğlu, Meltem Ş. Turan, O. Budak Turan, Peliart Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Tanrıverdi, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akça ve Nedim Kınay, Mali İşler Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kenan Özer, Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Orhun Güven, Hammadde Müdürü Mehmet Kuzubaş, ilçedeki banka müdürleri ve çalışanları, Vezirköprü Orman Ürünleri’nin iş ortakları katıldı.

 

VEZİRKÖPRÜ’DE BİRİNCİ TERFİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Geleneksel iftar yemeğinden bir gün önce düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleşen terfi töreninde konuşan Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Vezirköprü Yönetim Kurulu Başkanı Murat Turan terfi alanları tebrik ettiğini ve bu tür kutlamaların birliktelikleri anlamlandırdığını ifade etti. Turan, bu tür kutlamaların ortak amaç ve hedefleri daha sağlamlaştırdığını, ayrıca mutlulukların ve başarıların paylaştıkça daha da büyüdüğünü dile getirdi.Bunun kültürümüzde de var olduğunu sözlerine ekleyen Turan: ‘’Bu tür törenler gelenek haline geldiğinde şirketler daha da kök salar ve güçlenir. Biz de bu tür kutlamaları gelenekselleştirip daha da köklü ve güçlü bir marka olacağız’’ dedi.

http://www.peliparke.com/