AGT 2022’nin İlham Veren Markası

Parke ve Panel sektörlerinin lider markası AGT, duvar yüzey çözümleri ile de ahşap bazlı panel sektörüne yeni bir kategori açarak, pazarını çeşitlendiriyor. AGT 2022’de parke, panel ve profil ürün gruplarında çeşitliliğini arttırarak, ülkemizin Dünya’ya katma değerli ürün sunan öncü markalarından biri olmaya devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası pazarda panel, profil ve parke üreterek, beş kıtada 1000’den fazla satış noktası ile ülkemizi temsil eden AGT, 2022’de katma değerli ürünlere olan ilgisini devam ettireceğini açıkladı. AGT; sektörünün ilham veren markası olmaya devam edecek.

Özellikle panel ve profil grubu ürünlerindeki malzeme çeşitliliğini ve uygulama kategorilerini çeşitlendirerek mobilya ve dekorasyon sektörüne hazır çözümler geliştiren AGT, bu vizyonuyla daha kısa sürede tamamlanan prestijli iç mimari projelerin ve katma değerli mobilyaların malzeme tedarikçisi olmayı hedefliyor.

Mobilya ve dekorasyon sektörünün basın temsilcileri ile Antalya fabrika yerleşkesinde gerçekleşen basın buluşmasında yeni dönemi değerlendiren AGT İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya; “Tasarımlarımızla ilham vererek, mimarlarımızın ve mobilya tasarımcılarımızın hayatlarını kolaylaştırırken; ülkemizin ihracat değerini yükselteceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yeni Showroom Konsepti “Design Box”

2020’de başlayan ve etkisini halen devam ettiren pandemi koşullarında, üretim sektörünün yeni bir döneme girdiğinin altını çizen Çetinkaya, AGT’nin bu sürecin başından itibaren gerekli değişimleri düzenlediğini belirtti. Bu sayede çalışma hayatında sürekliliği sağlayarak, müşterilerinin beklenti ve taleplerinde aksaklık yaşatmadan çözüm ürettiğini hatırlattı. 2021 yılında pazara sundukları Supramat panel serisi ve duvar profilleri ile Dünya pazarında büyük ilgi gördüklerini, yeni showroom konsepti Design Box’lar ile en yeni AGT koleksiyonlarının deneyimleme merkezi ve tasarımcılar için ilham merkezi inşa ettiklerini ifade eden Çetinkaya, şunları ekledi: “Design Box, AGT’nin önümüzdeki dönemde ortaya koyacağı vizyonu anlatıyor. Fuar deneyiminin showrooma taşındığı Design Box konsepti ile AGT, ziyaretçilerine ilham vermeyi hedefliyor. İlki  Antalya fabrika yerleşkemiz, idari bina fuayesinde açılan Design Box bir çeşit deneyimleme merkezi olarak dikkat çekiyor. Üstelik virtual olarak da ziyaret edilebilen Design Box, Yurtdışı bayilerimiz için bile deneyimleme merkezi olma işlevine sahip.”

Panel’de Dünya Lideriyiz

 Panel sektöründe kalite ve duyarlı üretim anlayışıyla ülkemiz mobilya sektörüne değer katan AGT, High Gloss panel serilerinde Dünya’nın en çok ilgi gören markası olarak dikkat çekiyor. Dünya’daki saygın bayi yapısı ile bu farkındalığı kazandıklarını anlatan AGT İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Çetinkaya, 2021 için de şu değerlendirmelerde bulundu:

AGT, Türkiye ve Dünya’da saygın bayi yapısı ile High Gloss Panel koleksiyonlarında en çok tercih edilen marka konumuna ulaşmıştır.Parke ürün grubunda ise ülkemizin en çok tercih edilen markasıdır. Parke koleksiyonlarında farklı kalınlık, yüzey özellikleri, etkileyici desen seçenekleri ile AGT, bu ürün grubunda trendlerin belirleyicisi konumuna gelmiştir. 2010’lu yıllarda Türkiye laminat parke pazarında  %70 seviyelerinde ithal ürünleri uygulanırken, bugün AGT’nin iç pazar ve ihracatta gösterdiği başarı ile Türkiye’deki ithal parke uygulama oranı %5’lerin altına düşmüştür. Aynı zamanda ülkemiz, laminat parke ihraç eden önemli üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir.  AGT’ni ihracattaki ve iç pazardaki başarısının faktörleri; hissedilen yüzey dokuları, trendleri belirleyen renk uyumu, üretiminde insan sağlığına ve çevreye duyarlı prosesleridir.”

Bilinçli Üretim ile Yarına Hazırız

Yaşanan iklim kriziyle birlikte tüm Dünya’da tedarik ağındaki sürdürülebilirlik anlayışının da önemine dikkat çeken Çetinkaya, AGT ürünlerinin geri dönüşümü desteklediğini ve sıfır atık anlayışıyla üretildiğini belirterek şunları söyledi: “ Yaşadığımız iklim krizi üretici firmaların tedarik ağında da seçimlerini sürdürülebilir çözümler sunan firmalar aracılığıyla yapmasını daha da önemli hale getirdi. AGT, mamül sağlayıcısı olarak çok uzun yıllardır geri dönüşüm ve doğaya katkı unsurlarını ana gündeminde tutuyor.

EPD, FSC, Blue Angel, E0 gibi sertifikalarla doğa dostu ve insan sağlığını önemseyen üretim anlayışını tescilleyen AGT, sıfır atık politikasına da uyumlu üretim yapıyor.  Aynı zamanda  üretim atıklarını AGT Enerji bünyesindeki santralde elektrik enerjisine dönüştürüyor. Dünya’daki gelişme ve beklentileri yakından takip eden ve proseslerini buna göre sürekli geliştiren firma, ülkemiz mobilya üreticilerinin ürünlerine katma değer sağlıyor. Türkiye mobilya ihracatında marka değerini arttırmanın yolu, AGT’nin fark yaratan çözüm ve tasarımlarını endüstriyel mobilya üretimi ile birleştirmekten geçiyor.”

2022’de Değer Üretmeye Devam Edeceğiz

AGT’nin 2022 yılında da mobilya ve dekorasyon sektörüne katkı sağlayacak yeni serileri; parke ürün grubundaki yeni register koleksiyonları ile 5 kıtada 1000 den fazla satış noktasında ülkemizi temsil etmeye devam edeceğini belirten Çetinkaya; “Dövize dayalı hammadde girdileriyle üretim yapan bir sektörün temsilcileri olarak planlı ve riski yönetebilen bir yapıya sahibiz. Bu sebeple 2022 yılında da verimli ve etkin çalışmalarımız ile sektörümüze değer üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

AGT Hakkında:

Gelişen teknoloji ile ahşabın özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 500 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya; duvar paneli, duvar profili ve yüzey çıtaları ile dekorasyon; parke ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir.

Ahmet Çetinkaya Hakkında:

20 yıla aşkın süredir mobilya sektöründe üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışmış Ahmet Çetinkaya, 8 yıldır AGT’de İcra Kurulu’nda görev yapmaktadır. Hali hazırda kurumun İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olan Çetinkaya,   Yıldız Üniversitesi Fizik Lisans  bölümü mezunudur. Çetinkaya evli ve 2 erkek çocuğu sahibidir.