AİMSAD Derneği Üyeleri ve Seçkin Davetlilere İftar Yemeği Verdi

AİMSAD derneğinin Geleneksel iftar yemeği, Tüyap sponsorluğunda yoğun katılım ile İstanbul’un büyüleyici güzelliğinin en üst tepe noktası olan Adile Sultan Saray’ında gerçekleşti.

Gazetemiz ORSİAD’ın da katıldığı iftar yemeği, sektörün gelişimine de katkıda bulunacak keyifli bir organizasyon oldu. Katılımcı sektör temsilcileri adına, Aimsad derneğine bir kez daha teşekkür ederiz.

Video için tıklayınız

AİMSAD HAKKINDA :

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), 6 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. İlk kuruluş adımları Bursalı ağaç işleme makine ve yan sanayisi iş adamları tarafından, temelleri de Avrupa’daki sivil toplum kuruluşlarının yapılanmaları örnek alınarak atılan AİMSAD’ın başlıca kuruluş amaçları, ağaç işleme makineleri ve yan sanayisinin imalatı ve temsilciliği konusunda faaliyet gösteren üye firmalar arasında işbirliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak; üyelerinin ekonomik, mali, hukuki, idari, teknolojik, imalat, ihracat ve ithalat ile ilgili sorunlarını çözümlemeye yönelik çalışma ve teşebbüslerde bulunmak; Türkiye’de ve dünyada ağaç işleme makineleri ve yan sanayi mamulleri pazarını geliştirerek en ileri seviyeye çıkarmaktır.

AİMSAD başlıca kuruluş amaçlarını gerçekleştirmek için, ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda önemli yol haritaları teşkil eden Türkiye Sanayi Strateji Belgesi’ni ve Makine Sektörü Strateji Belgesi’ni kılavuz telakki etmiş ve öncelikli olarak bu belgeler ile uyumlu çalışmalar yaparak ülkemiz için katma değer yaratmayı ilke edinmiştir. AİMSAD, ağaç işleme makineleri imalatı ile iştigal eden firmalar tarafından ve İstanbul merkezli olarak kurulmasına karşın, Türkiye genelindeki tüm ilgili makine ve yan sanayi firmalarını çatısı altında birleştirmeyi öngörmektedir. Bu amaca istinaden, yönetim organlarında dahi sektör firmalarının yoğunlaştığı coğrafi bölgeler dikkate alınmış ve tüm yan sanayi sektörlerinin temsil edilmesine de özen  gösterilmiştir.