ÇAMSAN’DAN YENİ YATIRIM KARARI

Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak Kunday, yatırım kararı aldıklarını belirterek, yeni fabrikanın inşaatına haziran ayında başlayacaklarını söyledi.

Çalışanlar ile birlikte düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak Kunday, “Biliyorsunuz yeni yatırım kararı alındı. Çok yakın bir azman içeresinde-haziran ayı gibi- almış olduğumuz karar çerçevesinde yeni fabrikanın inşasına başlıyoruz. Çamsan büyüyor, gelişiyor ve MDF 3 yatırımını Allah’ın izniyle gerçekleştirme aşamasına geliyor. Çamsan daha çok büyüyecek. Büyüdüğü zaman daha çok kişiye iş verme imkanına sahip olacak. Bu son yatırım ile yaklaşık 100 kişi daha istihdam etme imkanı olacak.” dedi.

Bedelsiz arsa vermek isteyenler oldu

Çamsan’ın Ordu ile özdeşleşmiş bir şirket olduğunu ifade eden Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Kunday, “Çamsan gücünü Ordu’nun kendisinden alan bir şirket. Biz Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki yatırım imkanlarını yönetim kuruluna sunduk. Hata bize bedelsiz arazi vermek isteyen iller de oldu. Benim yönetimim hiçbir şekilde bunu kabul etmedi. Dediler ki bu zenginlik –aslında baktığımızda insan zenginliği- Ordu’da ortayı çıktı. Yeni yatırım da Ordu’da olacak. Bu şartlar çerçevesinde Ordu Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirmek istediğimiz yatırımı yapma imkanına sahip olamadık. Bu finansal kaynaklarımızın uygun olmamasından değil şartların uygun olmamasından dolayı böyle oldu.” diye konuştu.

Çamsan ilkleri yapmış bir firma

Bu gelişme üzerine yeni yatırımı kendi arsaları üzerinde yapma kararı aldıklarını aktaran Kunday, “Kendi işletmemizin içerisinde yönetim binamızı ve misafirhanemizi yıkarak üçüncü fabrikamızı buraya yerleştireceğiz. Bizim için büyük bir yatırım. Şu zamanın Türkiye’sinin ekonomik şartlarında verilmiş önemli bir karar. Ama doğru ve gerçekçi bir çalışma. Çünkü Çamsan’ın buna ihtiyacı var. Çamsan’ın bayileri ve Çamsan ürünlerine ihtiyaç duyan insanlar beklenti içerisinde. Çamsan ilkleri yapmış bir firma. Geriye dönüp baktığınızda parkede, MDF’de ilkleri yapmış hatta ve hatta MDFLAM’ı ilk olarak tanıtmış bir firma. Çamsan gücünü yeniden toparlıyor. Bu yeni MDF 3 yatırımıyla Çamsan ciro bazında 2,5 kat büyüyecek.  Üretim olarak iki katının üzerinde büyüyecek. Bunun paylaşımı tabii ki Ordu’ya dolayısıyla Türkiye’mize olacak.” şeklinde konuştu.

Sizlerden çok memnunuz

İşçilere de hitap eden Kunday, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizleri onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Çamsan’da özellikle son bir senedir çok ciddi değişiklikler var. Bunu yönetim kadrosunda yaşanan değişiklikler ile açık olarak görebiliyorsunuz. Bu yeni bir enerji. Ama siz zaten hep buradaydınız. Çamsan sahip olmuş olduğu gücü tamamen çalışanlarından alan bir şirket. Bu şirkete 25 sene emek vermiş çok değerli arkadaşlarımız var. Bu aslında Türkiye için çok büyük bir değir zira özellikle İstanbul Ankara gibi büyükşehirlerdeki iş hayatında genelde 25-30 sene aynı iş yerinde çalışan insanların sayısı hakikaten azdır. Biz sizlerin güzelliğinize, fedakarlığınız ve bize inancınızdan dolayı çok memnunuz. Çamsan bu şekilde ilerleyecek. İnşallah Allah nasip etsin daha çok uzun seneler hep birlikte olalım.”

25 YIL EMEK VERENLER UNUTULMADI

Çamsan tarafından düzenlenen iftar programında kuruma 25 yılını veren çalışanlar da unutulmadı. Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Burak Kunday, Çamsan Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, Fabrika Müdürü Mehmet Erel, İnsan Kaynakları Müdürü Emre Yüksel tarafından Onur Kahraman, Ahmet Aktaş, Metin Bilim, Bünyamin Gündüz ve Erkan Yılmaz’a Çamsan’a 25 yıl kesintisiz hizmet verdikleri için çeşitli hediyeler verildi.