Cascina Cuccagna’nın duvarları arasında Tasarım Rönesansı başlıyor!

De Rerum Natura, 5 – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Cascina Cuccagna’ya geri dönüyor. Katılımcıların Rönesans adlı bu sergiye yoğun ilgi göstermeleri bekleniyor. Sergide bu yıl, Laura Traldi’nin küratörlüğünde ve “Tasarım Çarpışmaları – Kolektif fikirlerin gücü” adı altında özel bir bölüm de yer alıyor.

Bireysel tasarımcılara (tasarımcı, mimar, sanatçı, koleksiyoncu, üniversite, şirket ve kurumlara) yönelik sergide, küratör ve tasarımcı Matteo Ragni’nin “De Rerum Natura” felsefesiyle uyumlu projelerinden bir kısmı gerçekleştirilecek: “Teknoloji, tasarım ve sanatı bir araya getiren kriterlerin dışında düşünebilme yeteneğiyle Leonardo Da Vinci, tasarımcılar ve şirketler için daima bir ilham kaynağı olmuştur. Ülkemizin bu deha ve kültürel yeniden doğuş sembolünün ölümünden 500 yıl sonra, Cascina Cuccagna, insan ve doğa arasındaki yeni bir uyum adına olası ve sürdürülebilir gelecekleri araştıran çağdaş tasarıma yeni bir yansıma önermektedir: Yeni bir Rönesans”.

Milano Tasarım Haftası’nın bir parçası olan sergi sürdürülebilirlik vizyonuyla tasarım projeleri için ayrıcalıklı bir vitrin niteliğindeki Cascina Cuccagna’da gerçekleşecek. Sergi, ana temalarından biri olan “Tasarım Çarpışmaları – Kolektif fikirlerin gücü”ne ek olarak ziyaretçi ve katılımcılarına, çeşitli toplantılar ve fırsatlar fırsat sunacak. On günden fazla süren kapsamlı etkinlik takvimi, Cascina Cuccagna’nın eşsiz ortamını canlandıracak ve tasarım dünyasını, metropolun ortasındaki bu harika vahada tasarımın mükemmelliğini yaşamaya ve keyfini çıkarmaya davet edecek.