DIEFFENBACHER dünyanın en uzun sürekli presini üretecek.

Guangxi Lelin firması 80 metre uzunluğunda CPS+ MDF tesisi sipariş etti.

DIEFFENBACHER, 80 metrelik bir CPS+ kurulumu ile dünyanın en uzun ağaç bazlı panel üreten presini kurmuş olup, bir dünya rekoruna imza atacak. Pres, Çin menşeili Guangxi Lelin Forestry Development Co, Ltd. firmasının Temmuz ayında sipariş ettiği MDF tesisinin kalbi olacak.

Guangxi Lelin Genel Müdürü Wei Mingkuai: “Dünyanın en büyük MDF tesisini planlarken, yanımızda proje partneri olarak bir kez daha DIEFFENBACHER’ın olmasından çok mutluyuz ,” dedi. Guangxi Lelin daha önce Haziran 2018’de siparişi verilen ve Ekim 2019’da devreye alınan, 1 mm’ye kadar panel üretebilen, Nanning şehrinde yüksek hızda bir ince HDF tesisi için DIEFFENBACHER ile çalışmıştı.

Wei Mingkuai :“ İnce HDF tesisisimizin performansından, ve tesisin kurulumu öncesi, sırası ve sonrasında DIEFFENBACHER’dan aldığımız destekten son derece memnunuz. Kendilerine verdiğimiz güveni tamamen kazandılar.” dedi. “ ‘Kazanan takımı asla değiştirme’ mottosuna sadık kalarak DIEFFENBACHER’ın projemiz için mantıklı karar olduğunu anladık. İleride ortaklığımızı derinleştirmek için dört gözle bekliyoruz.”

CPS+ dışında, DIEFFENBACHER havalı ayırıcıdan, stok alanına kadar uzanan başka ekipmanları da sağlayacak. Son model otomasyon ve kontrol sistemleri ile bu MDF tesisi dijitalizasyonun en yüksek beklentilerini karşılayacak.

Tesis kurulumunun, Çin’in güneyinde ve Vietnam sınırına yakın Chongzou şehrinde 2021 ikinci çeyrek’te başlaması planlanıyor. Devreye alınma ise Sonbahar 2021’de gerçekleşecek.