EGGER Gebze fabrikası idari binası yenilendi

EGGER Gebze fabrikasında unvan değişim projesi kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Mayıs 2019’da şirket unvanımızın EGGER olarak değişmesiyle başlayan süreçte, kurumsal kimlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından idari bina yenilenerek yepyeni bir görünüme kavuştu.

1999 yılında inşa edilen ve kuruluşundan bu yana Gebze üretim tesisinin idari binası olarak kullanılan ofis; fonksiyonel, huzurlu, güvenli ve keyifli bir çalışma ortamı sağlanması hedeflenerek yenilendi. Gerçekleştirilen 1200 m2’lik renovasyon, EGGER ürün yelpazesinde yer alan dekoratif ürünler, parke ve yapı ürünleri kullanılarak gerçekleşti.

Tamamen EGGER ürünlerinin kullanıldığı ofisimizde, doğal malzeme dokusu ile sadeliğin renklerle buluşması sağlanırken, kurumsal kimliğimiz ile uyumlu bir atmosfer oluşturuldu.

Ofis projesinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirdiğimiz açılışa EGGER Grup Teknoloji ve Üretim Bölüm Direktörü Hannes Mitterweissacher, EGGER Grup Finans Direktörü Martin Reinberger, EGGER Grup Kenarbandı Üretim Direktörü Thomas Streichardt,   EGGER Gebze yönetim ekibi, tasarım ve proje ekipleri ile tüm ofis çalışanlarımız katıldı. Açılış töreni, tüm ofis çalışanlarının davetli olduğu kahvaltı ve pasta ikramı ile sona erdi.

Dış cephesi korunarak renove edilen ofis binamızın, girişten merdivenlere kadar yapısal ve iç mekan tasarımına yönelik tüm alt yapısı değişti. Kapsamlı iç mimari yenileme projesi dahilinde, klima ve havalandırma sistemleri, aydınlatma sistemleri, kamera sistemleri, yangın algılama ve acil anons sistemleri, elektrik altyapısı, sabit ve hareketli mobilya sistemleri, zemin döşeme malzemeleri, akustik tavan sistemleri, tüm ıslak hacim alanları ve donanımları, mutfak servis alanları, toplantı salonları ve donanımları ile dinlenme alanları proje tasarımı doğrultusunda ele alınıp yenilendi.İş güvenliği kapsamında ofis binasında proje süresince iyileştirmeler yapılarak, “Sıfır Kaza” hedefine uygun olarak düzenlemeler yapıldı. Acil çıkışlar için bina dışında bulunan merdivenler gözden geçirildi, yangın algılama sistemi revize edilerek anons sistemi kuruldu. Çalışanlarımız için yaya yürüme yolları yeniden düzenlenerek optimize edildi. Binadaki havalandırma sistemi de revize edilerek, termal konfor şartları iyileştirildi.

Tamamlanması yaklaşık 6 ay süren projemiz kapsamında yaklaşık 800 m2 EGGER parke 250 plaka OSB, 300 plaka EGGER Eurodekor ve 4 m3 masif ahşap kullanıldı.

EGGER hakkında

1961 yılında Avusturya’da bir aile şirketi olarak kurulan EGGER, bugün yaklaşık 9,990 çalışanı bünyesinde bulundurmaktadır. Dünyanın dört bir yanında bulunan 19 fabrikada, çok çeşitli ahşap bazlı malzeme üretimi ile (yonga levha, MDF levhalar, OSB ve parke) kereste ve kenarbandı üretimleri gerçekleşmektedir. EGGER, mobilya endüstrisinden, parke perakendecilerinden ve yapı marketlerden (DIY) oluşan dünya çapında çok geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. EGGER ürünleri mutfak, banyo, yatak odası, ofis, otel ve mağazalar dahil olmak üzere sayısız özel ve kamusal yaşam alanlarında yer almaktadır.

EGGER Gebze Fabrikasında mobilya endüstrisinin en önemli tamamlayıcılarından olan kenarbandı üretimi yapılmaktadır. Gebze’de bulunan 38.000 m²’lik üretim tesisinde, modern donanımlara sahip farklı üretim hatları ile PVC, ABS, PMMA bazlı kenarbantları EGGER ve Roma markalı olarak aynı çatı altında üretilmektedir. Türkiye’nin pazar lideri ve dünyanın 3.büyük kenarbandı üreticisi olan tesiste yıllık ortalama 1 milyar metre kenarbandı üretilerek %52’si Batı Avrupa olmak üzere 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir.