EPLF, Laminat parkenin geri dönüşümü için görev gücü oluşturdu

EPLF Genel Kurulu: yönetim kurulu seçimi ve sürdürülebilirlik gündemin üst sıralarında yer alıyor

Brüksel, 9 Mayıs 2023 – Avrupa Laminat Parke Üreticileri Derneği (EPLF) üyeleri, Dresden’de yapılan bu yılki Genel Kurul’da, Max von Tippelskirch’i (SWISS KRONO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Ruben Desmet’i (Unilin) yeniden seçti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak Eberhard Herrmann (CLASSEN). Üçü, EPLF’yi iki yıl daha yönetecek.

Genel Kurul aynı zamanda 2023 planlarını tartışma fırsatı da buldu. Genel olarak sürdürülebilirlik ve özel olarak geri dönüşüm konusuna odaklanılmaya devam edilecek. 2020 yılında başlatılan başarılı “Made with Wood” kampanyasını temel alan EPLF, bu iki başlıkla sektörün karbon nötr yolculuğuna ışık tutacak. Laminat parkenin nasıl geri dönüştürülebileceği ve yeniden kullanılabileceği, basit yapısı, ahşabın basamaklı kullanımında oynadığı rol ve daha fazlası hakkında daha fazlasını keşfetmeyi bekleyin.

Buna paralel olarak dernek, laminat parkenin geri dönüştürülebilirliği ve döngüsel ekonomisi ile yaklaşan zorluklar ve fırsatları tartışmak için bir görev gücü oluşturdu. Üyeleri, tüm endüstri olarak laminat parkeler için sürdürülebilir çözümlere doğru ilerleme sağlamak amacıyla düzenli olarak toplanır.

EPLF, 2023 yılında toplam 50 üyeyle başladı: 15 asil, 24 ortak ve 11 destek.

EPLF Hakkında: 1994 yılında Almanya’da kurulan Avrupa Laminat Parke Üreticileri Birliği, Avrupa’nın önde gelen laminat parke üreticilerini ve tedarikçilerini temsil etmektedir. Çalışmalarının odak noktası araştırma, geliştirme, standardizasyon ve uluslararası ticaret fuarlarında temsil etrafında döner. Yönetim, Kasım 2019’dan bu yana Brüksel’e taşındı.