Geleceğe Liderlik Edecek Tasarım ve Mimarlık Fikirleri Decor & Design Conference’da Ele Alınacak

Hannover Fairs Turkey tarafından, Connection Days platformu kapsamında düzenlenecek Decor & Design Conference, 26-27 Mayıs 2021 tarihlerinde “Geleceğin Tasarım Kodlarını Keşfetmek” isteyenleri bekliyor. Mimari, dekorasyon ve tasarım alanında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı dijital konferans olma özelliğini taşıyan Decor & Design Conference’a katılmak için ücretsiz kayıtlar devam ediyor.

Alman fuarcılık şirketi Deutsche Messe AG’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey, “Connection Days”platformu kapsamında sektördeki iletişimi arttırmak amacıyla Haziran 2020’den bu yana hayata geçirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. 26 – 27 Mayıs 2021tarihlerinde gerçekleşecek ve sektörün en kapsamlı dijital konferansı olacak etkinlikte, katılımcılar, Covid-19 sonrası Tasarım Trendleri, Eko Tasarım ve Sürdürülebilirlik temalarında yeni yaşam alanlarını ve geleceğin tasarımlarını alanında uzman mimar ve tasarımcılardan dinleme şansı bulacaklar.

Haziran 2020’den bu yana, farklı uzmanlık alanlarında dijital etkinlik serilerinin düzenlendiği “Connection Days”platformunun dördüncü etkinliği olacak Decor & Design Conference, “Geleceğin Tasarım Kodlarını Keşfedin”temasıyla yola çıkıyor.Konferans, Mimarlık ve Tasarım sektöründe Yeşil Binalar, Eko Tasarım ve Sürdürülebilirlik, Görsel Mağazacılık ve Tasarım, Covid-19 sonrası Mimarlık, Ev Tekstili ve Dekorasyonda Son Trendler, Mobilyada Tasarım Odaklı Düşünme, Zeminde Tasarımın Geleceği, Endüstriyel Tasarımın Yeni Yaşam Alanlarına Etkisi isimli disiplinlerarası oturum ve panellerde alanında uzman mimar ve tasarımcıları ağırlayacak.

Deutsche Messe AG Global Fuar Direktörü Sonia Wedell-Castellano’nun yanı sıra  İzmir İç Mimarlar Odası Başkanı Burcu Yazgan Parlakile birlikte etkinliğin açılış oturumunda yer alacak olan Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnelkonferansla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte hayata geçirdiğimiz, alternatif iş ve ticaret platformu Connection Days kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Connection Days’in dördüncü etkinliği Decor & Design Conference’da mimari ve tasarım sektörünün mevsimsel ve pandemi sonrası eğilimlerini içeren 8 farklı oturum teması etrafında şekillenen oturumlarla yeni ve tamamen dijital bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. İki gün sürecek konferansımızda, mimarlar, iç mimarlar, tasarım direktörleri, endüstriyel tasarımcılar ve yat tasarımcılarından oluşan alanında uzman konuşmacılarımız, yenilikçi, sosyal, ekonomik ve ekolojik obje, mekan ve hizmet tasarlamanın önemine dikkat çekecek, geleceğin tasarımlarına yönelik ziyaretçilere ilham verecekler” dedi.

Uzman konuşmacılarla mimarlık sektöründeki yeni trendler ve geleceğin tasarımları keşfedilecek!

İki gün sürecek Decor & Design Conference’dakatılımcılar, sektörün önde gelen uzman isimleri ile bir araya gelme fırsatı bulacaklar. Açılış keynote konuşmasının Arçelik Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut AVCItarafından yapılacağı konferansın ilk günü, Yapı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yasemin Şener moderatörlüğünde düzenlenecek olan “Küresel Salgın Ortamında Konut Mimarisine Yeniden Bakış”paneliyle son bulacak. Kütahya Porselen sponsorluğunda düzenlenecek olan “Sofralarda Sürdürülebilir Tasarımlar” ve Skyland HOM sponsorluğunda gerçekleşecek olan “Dekorasyona Yön Veren Uluslararası Markalar, Durum Tespiti & Gelecek”konuları, dijital konferansın öne çıkan oturumlarını oluşturuyor. Etkinliğin ikinci gününde “Parke Sektöründe Tasarımın Dünü, Bugünü ve Yarını” isimli panel AdoFloor sponsorluğunda gerçekleşecek. KatılımcılarArkitera Mimarlık Merkeziile ortak düzenlenecek olan “Görsel Mağazacılık ve Tasarım” panelinde alanında uzman isimlere soru sorma fırsatı bulacaklar.

Ayrıca #Edida2020Türkiye ödüllerinde “Yılın Tasarımcısı” olarak seçilen Şule KOÇ, “Çalışmanın Geleceği ve Tasarım” başlıklı bölümde Keynote konuşmacı olarak yer alırken,

Elips Tasarım Mimarlık Kurucusu Feza Ökten KOCA“Tasarım ve Tasarımcının Görünmeyen Dünyaları”isimli oturuma ev sahipliği yapacak. Aylık dekorasyon dergisi “Home Art” ile ortak düzenlenecek olan “Tasarımda İleri Dönüşüm”oturumu ise konferansın kapanışından önce yer alacak. Konferansın kapanış konuşmasını ise“Sürdürülebilir Gelecek için Manifesto”Keynote oturumunda Adnan Serbestyapacak ve tasarım manifestosunu katılımcılarla paylaşacak.

Mimar ve iç mimarlar, tasarımcılar, pazarlama ve marka uzmanları, şehir planlamacıları ve mühendislere yönelik içeriklerin sunulacağı Decor & Design Conference’a katılım içinücretsiz online kayıtlar www.connectiondays.com/events/decor-and-design adresi üzerinden başladı. Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar etkinlik günlerinde aynı bağlantı üzerinden canlı yayınlanacak etkinliği takip edebilecekler.

 

Decor & Design Conference Bilgi Notu

Haziran 2020’den bu yana dijital etkinliklere ev sahipliği yapan Connection Daysplatformunun dördüncü dijital etkinliği olan Decor & Design Conference 26-27 Mayıs 2021tarihlerinde mimari, tasarım, dekorasyon, yapı ve malzeme sektörlerinde alanında uzman mimar ve tasarımcıları ağırlayacak. Konferansı online olarak izlemek isteyen tüm ziyaretçilerin katılımına ücretsizbir şekilde açık olacak.

Tema:“Geleceğin Tasarım Kodlarını Keşfedin”

Tarih:26 – 27 Mayıs 2021

Mekan:Dijital konferans – www.connectiondays.com/events/decor-and-design

Konferans oturumları: Oturumlar canlı olarak etkinlik günü websitesi üzerinden kayıt olan herkesin katılımına açık olacak. Mimarlık ve tasarım sektörünün mevsimsel ve pandemi sonrası trendleri de dahil olmak üzere farklı disiplinler  altında şekillenen oturumlarda ele alınacak konular:

  • Tasarımın Geleceği
  • Küresel Salgın Ortamında Konut Mimarisine Yeniden Bakış
  • Eco Tasarım ve Sürdürülebilirlik
  • IoT ve İç Mekan Tasarımı
  • Zeminde Markalaşma ve Son Yenilikler
  • Tasarımda İleri Dönüşüm
  • Mağaza Tasarım ve Dekorasyonu
  • 2022- 2023 Ev Tekstili Trendleri
  • Mobilyada Tasarım Odaklı Düşünme
  • Endüstriyel Tasarımın ve Geleceği

Konuşmacılar:Mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, trend danışmanları, yat tasarımcıları, sektörde öne çıkan uzman Keynote isimler Güncel Konferans Konuşmacıları için tıklayın!

Kimler katılmalı?:Sektör profesyonelleri, mimarlar ve iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, pazarlama ve marka uzmanları, şehir planlamacıları ve mühendisler