Välinge FSC sertifikasyonuna bağlılığını sürdürüyor

Välinge Innovation, sürdürülebilirlik misyonu ve FSC sertifikalı Välinge Flooring ürünleri hakkında yeni bilgiler paylaştı. FSC sertifikası, Orman İdare Konseyi’nin yüksek taleplerini karşılamak için üretim ve çalışma uygulamalarını uyarlamak amacıyla FSC ile yakın bir şekilde çalışan İsveç şirketinin sürdürülebilirlik hedeflerinde önemli bir dönüm noktasıdır.
Välinge Innovation Tedarik Zinciri Müdürü Pär Jönsson, ”

Üretim birimimizi oluşturduğumuzdan beri ana hedeflerden biri FSC sertifikalı ürünler sunmaktı. Operasyonumuzu FSC etiketini alma kriterlerini karşılayacak şekilde oluşturduk ve ayarladık ve sertifikayı 2018’de aldığımızda daha mutlu olamazdık

” diyor.

Välinge Innovation’ın yüksek hacimli, son teknoloji üretim tesisi, İsveç’in Viken kentinde yer alan merkezindeki patentli Woodura® ve Nadura® yüzey teknolojisi ile üretilen yıllık 6 milyon M2 döşeme kapasitesine sahiptir. Bu ürünlerin tümü FSC etiketini gururla sergiliyor.
FSC sertifikası da tıpkı bir ISO sertifikası gibi periyodik olarak gözden geçirilir ve sertifikasyon sürecinde sunulan sürdürülebilirlik ve sorumluluk standartlarının şirketin iş uygulamalarının bir parçası haline gelmesini sağlar ve Välinge’nin zirveden ziyade çevresel misyonlarının üzerine inşa edilmesini bir gereklilik olarak gördüğü bir şeydir.
Pär Jönsson bu konuyla ilgili; “

Ürünlerimizdeki hammaddelerin yasal ve sürdürülebilir orman yönetiminden gelmesi ve bu ormanlarda ve fabrikalarda çalışanlara adil davranılması bizim için inanılmaz derecede önemli. Örneğin, Woodura® yüzey teknolojimizde kullanılan yüksek kaliteli meşe kaplamamızın büyük bir yüzdesi kardeş şirketimizin Hırvatistan’daki ormanlarından geliyor. Müşterilerimizin de aynı izlenebilirliği talep ettiğini fark ettik. İnsanların meşgul olması ve ahşabın nereden temin edildiğini ve yerel nüfus ve gezegen üzerindeki etkisini bilmek istemeleri gerçekten olumlu bir durum“açıklamasını yapıyor.
FSC’nin amacı gezegenin ormanlarını gelecek nesiller için korumaktır ve FSC, ABD’de yasadışı kereste ticaretini yasaklamayı amaçlayan değiştirilmiş Lacey Yasasının güçlü bir savunucusudur ki bunlar Välinge’in davranış kuralları için çok önemli olan hususlardır.
Pär Jönsson son olarak şunları söylüyor; ”

Çevresel ayak izimizi azaltmak için sürekli çalışıyoruz ve FSC sertifikasını almak da sürdürülebilirlik stratejimizin önemli bir parçasıydı. FSC, sıkı düzenlemelere sahip zorlu bir standarttır, bu da müşterilerimiz için sağlam bir sertifika ve kalite mührü olduğu anlamına gelir.”