MMFA üyesi şirketler, Almanya’daki sel felaketinin kurbanları için döşeme malzemeleri bağışladı

MMFA, “Fluthilfe” endüstri girişimini destekliyor

Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği (MMFA) üyelerinin, sel felaketinden etkilenen evlerin yenilenmesine yardımcı olmak için malzeme desteği sağlamayı amaçlayan “Fluthilfe” projesinde yer aldığını duyurdu. Üyeler, Euskirchen’deki (Kuzey Ren-Vestfalya bölgesi) bir eylem komitesi tarafından merkezi olarak dağıtılan döşemeleri bağışlamaya davet edildi.

Carl Ruland (Novalis) konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Almanya’daki sel felaketinin korkunç görüntülerini büyük bir üzüntüyle izledik. Dualarımız tüm mağdurlar, aileleri ve sevdikleriyle birlikte ve acılarını yürekten paylaşıyoruz. Bu felaket karşısında, MMF döşeme üreticileri, evlerini yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için nüfusu desteklemek istediler. Bu sadece okyanusta bir damla, ama kurbanlara yardım etmek bizim görevimiz” dedi.

Bu girişim, ilk olarak, Unifloor’da satışlardan sorumlu Rüdiger Dicke ve Hockenheim’daki Holz-Zentrum SchwabSatış Müdürü olan Günter Bochenek tarafından, bazı Alman bölgelerindeki sel mağdurlarına yardım etmek için başlatıldı. Amaç, hala güvenli ve yaşanabilir durumda olan ancak selden zarar gören evlerin yenilenmesine yardımcı olacak insan gücü, makine ve malzeme sağlamaktı. İnsanların sabah 6’dan itibaren sıraya girmesi ve açılış saatinden iki saat önce sıraya giren 60 arabanın varlığına tanıklık edilmesi gerçek bir başarı olduğunu kanıtladı.

Sonuç olarak, dokuz MMFA üyesi şirket – Egger, Forbo, Gerflor, Novalis, Selit, Tarkett, Ter Hürne, Tilo ve Windmöller – 12 Eylül’de eylem komitesi tarafından merkezi olarak dağıtılan ürünleri bağışlayarak girişimi destekledi. Dayanışma çabası, 30.000 m²’den fazla zemin kaplaması, 20.000 m² altlık ve yaklaşık 30.000 lineer süpürgeliklerin bir milyon Euro değerinde perakende değerinde toplanmasını ve dağıtılmasını mümkün kıldı.

Dayanışma eyleminin videosuna buradan ulaşabilirsiniz: https://bit.ly/3CJ6cU3

14 ve 15 Temmuz’da Almanya’da yağan yağmurlar, 188 kişinin ölümüne neden olan sel felaketinin yaşanmasına sebebiyet verdi. Etkilenen 151 belediyede binlerce kişi evinin sular altında yıkıldığını gördü.