MMFA’nın Yeni Üyesi IVC Grubu

Merkezi Belçika Avelgem’de bulunan IVC Grubu, Çok Katmanlı Modüler Zemin Kaplama Birliği MMFA’nın yeni üyesi oldu.

1997 yılında kurulmuş olan IVC Grubu Avrupa’nın önde gelen lüks vinil karo üreticisi (LVT) üreticisidir. Belçika, Lüksemburg, Rusya ve ABD’de 1.600 çalışanı ve on üretim tesisi bulunan IVC Grubu, yılda 180 milyon m2’den fazla parke üretiyor. IVC, 2015 yılında dünyanın zemin kaplama pazarında lider olan ABD merkezli Mohawk Industries Inc.’in bir parçası oldu.

MMFA Başkanı Matthias Windmöller (Windmöller GmbH, Augustdorf), yeni üyelerini karşılamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdikten sonra şunları söyledi: “Üye olarak IVC ile sektörümüzde bir başka lider oyuncuyu daha kazandık. MMFA üyeliği demek derneğin tüm çalışmalarına dahil olmak demektir. Teknik ve pazarlama alanlarında çeşitli araştırma projeleri, dernek üyeleri tarafından sağlanan istatistiklerle piyasa eğilimlerini yansıtma raporları, Avrupa ve uluslararası standartlara katılım gibi yapılması gereken çok şey bulunuyor. Dolayısıyla üyelerimizin sağlayacağı ek uzmanlık ve etkili olma yeteneğinin artması derneğimizce her zaman memnuniyetle karşılanır!”

IVC Ticari Zemin Döşeme Başkanı Ivo Schintz ise şöyle konuştu: “LVT yer döşemesinde lider ve yenilikçi bir firma olarak, MMFA ağına katılmaktan heyecan duyuyoruz. Modüler çok katmanlı döşeme dinamik bir pazardır. İklim etkilerini azaltmak için inovasyonu güvenli zemin kaplama sistemlerine getirmek ve bilgimizi paylaşmak misyonumuzdur. Profesyonel MMFA platformunun bunun gerçekleşmesine yardımcı olabileceğine inanıyoruz.”

IVC Grubunun eklenmesiyle, MMFA’nın artık 25 olağan üyesi (MMF döşeme üreticisi veya Avrupa temsilciliği), 26 ortak üyesi (tedarikçi firma) ve iki destekleyici üyesi (bilimsel kurum) bulunuyor.