AĞAÇ İŞLEME VE MOBİLYA İMALAT SANAYİ’NİN LİDER FUARI Magna Expo Mueblera Industrial 2020 OCAK AYINDA MEKSİKA’DA GERÇEKLEŞECEK!

22-24 Ocak 2020’de gerçekleşecek olan MEM Endüstriyel (Magna Expo Mueblera Industrial) fuarı, Avrupa’dan ve diğer ülkelerden 230’dan fazla mobilya ve makine markasını Meksika’da ağırlayarak, ahşap ve mobilya imalatı endüstrisi için makine ve aksesuar alanında en önemli iş platformuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Deutsche Messe A.G. Ağaç İşleme Global Direktörü Christian Pfeiffer, şunları söyledi; ‘’Meksika mobilya pazarı yaklaşık 40 milyar pezo değerinde ve yıllık ortalama yüzde 3’lük bir büyüme göstermesi sebebiyle hem Meksikalı hem de yabancı şirketler için müthiş fırsatlar sunuyor.’’

Christian Pfeiffer, bu fuarın endüstri referansı olarak başarısını ispatladığını söylerken; önümüzdeki yıl yapılacak fuarda ürün segmentasyonu, uzmanlık alanları ve Citibanamex Center gibi fuar alanındaki metrekare artışlarıyla daha da büyüyen bir ticaret fuarı olarak katılımcılarına çok daha fazla avantajlar sunacağına dikkat çekiyor.

Bu yıl, Meksika Ahşap ve Mobilya Endüstrisi Tedarikçileri Birliği (AMPIMM) ile yapılan anlaşmanın yanı sıra, Avrupa Ağaç Üretimi Federasyonu (Eumabois) ve Alman Sanayi Sektörü Birliği VDMA (Ağaç İşleme Makineleri) gibi sektörün uluslararası organizasyonları   ile yapılan ortak çalışmalar sayesinde yeni ürün grupları ve faaliyetlerin fuara entegre edildiği belirtiliyor. Bütün bu avantajlar ağaç işleme ve mobilya imalatı endüstrisi için son derece önemli olan bu fuara katılma fırsatı sunmakla birlikte, 18 ülkeden 7 bin ziyaretçi ve 12 bin metreakarelik alanda 230 firmanın katılımı bekleniyor.

Meksika Ahşap ve Mobilya Endüstrisi Tedarikçileri Birliği (AMPIMM) ile olan başarılı ortaklığı sayesinde geçtiğimiz yıl 25. yılını kutlayan MEM Endüstri, sektörde alanındaki en büyük platform olma ününü pekiştirdi. Christian Pfeiffer; MEM Endüstriyel fuarının Eumabois ve VDMA Woodworking gibi stratejik iş ortaklarıyla birlikte ahşap endüstrisi alanında Meksika’da öne çıktığını da sözlerine ekledi.

Meksika, yüksekliği ayarlanabilir döner koltuklarda dünyanın dördüncü büyük ihracatçısı olmakla birlikte sandalye ve metal koltuklarda altıncı, ahşap sandalye ve koltukta sekizinci, ahşap parça ve mobilya parçaları konusundaysa dokuzuncu büyük ihracatçısı olarak öne çıkıyor. Bu önemli endüstri yaklaşık 100 bin Meksikalıyı da istihdam ediyor.

Ahşap Endüstrisi’nde Kişiye Özel Üretim!

MEM Endüstri, ahşap dönüşümü için ağaç işleme ve makinelerinde en son yenilikleri ve ileri teknolojileri sunuyor. Ayrıca, kişiye özel ve seri üretim aksesuarlar, malzemeler, paneller ve bıçkıhaneler için zengin bir yelpazede alet ve ekipmanlara da ev sahipliği yapıyor.

Fuara standlı katılım ve detaylı bilgi için [email protected] veya 0212 334 69 00 nolu telefon numarasından Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ile iletişime geçebilirsiniz.