Türkiye’de bir ilk, Tekstil Tabanlı Duvar Kâğıdını Edofleks üretmeye başladı

Edofleks olarak 18 aylık AR-GE çalışması sonrası Tekstil Tabanlı Duvar Kâğıdı ’ni Türkiye’de üretmeyi başarmıştır. Bu ürünler daha önce ithal olarak gelmekteydi.

Ürünlerimiz alev almaz – anti bakteriyel ve su geçirmez özellikte olup Otel-Hastane-Konut projelerinde kullanılmakta olup tüm şartnamelere uygundur.

Dayanımı yüksek duvar kağıdı

İnsan trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, dekorasyona en fazla ihtiyaç duyulan bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle otel, hastane gibi bölgeler, insanların kendilerini rahat hissedebilmesi için birçok farklı dekor örnekleri uygulatmaya çalışmaktadır. Bu bağlamda sektör içerisinde 1978 yılından bu yana faaliyet gösteren Edofleks, duvar kağıdı konusunda ülkemizdeki en iyi ürün çeşitliliğine sahiptir. Tekstil tabanlı duvar kağıdı imalatında bulunan Edofleks, insan trafiğinin yoğun olduğu bölgeler için mükemmel dekorasyon çeşitliliği sunuyor. Edofleks tarafından üretilen duvar kağıdı ürünlerin dekor amacı dışında bulunan özellikleri;

Tekstil tabanlı duvar kağıdı, Edofleks tarafından tamamen yerli bir şekilde üretilmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığında oldukça uzun ömürlü olmasından dolayı boyaya göre oldukça ekonomiktir. Parça parça duvara yapıştırılmasından dolayı hasarlı bir bölge ya da alan olması durumunda sadece ilgili alanın değiştirilmesi mümkündür. Anti bakteriyel olmasından dolayı kesinlikle küf, mantar oluşumuna izin vermez. Bu nedenle otel ve hastane gibi alanlarda lobi gibi bölgelerin tamamen temiz ve güzel bir duvar şekli görünmesini sağlar.

Edo-tex Banyo ve Mutfak Duvar Kağıdı

Edofleks, tekstil tabanlı duvar kağıdı üretimini sadece insan trafiğinin yoğun olduğu bölgeler için yapmamaktadır. Bununla birlikte ofis ve kişisel evler için de birçok farklı üretim çeşitliliği bulunmaktadır. Özellikle banyo ve mutfak için duvar kağıdı kullanmanın imkansız olduğunun düşünülmesi üzerine bu alanlarda AR-GE çalışması yapan şirket, tamamen su geçirmeyen duvar kağıdı üretimlerinde bulunmuştur. Tekstil tabanlı banyo ve mutfak duvar kağıdı üreten şirket, ürünlerinin su geçirmez, su emmez, yıkanabilir özelliklere sahip olduğunu açıklamıştır.

Edofleks tarafından geliştirilen duvar kağıtları alev almaz, yanmaz bir yapıda olduğu TSEN tarafından teyit edilmiştir. Aynı zamanda içerisinde kurşun, krom ve civa gibi ağır metaller içermemesinden dolayı da ürünlerin tamamen sağlıklı oldukları da gözlemlenmiştir. Güneş ışığı alan bölgelere bu duvar kağıtlarının yapıştırılması durumunda ürünlerin UV ışıklarından da etkilenmediğini görüyoruz. Güneş ışığında solmayan bu ürünler, yukarıda da belirttiğimiz üzere oldukça uzun ömürlüdürler. Silinebilir, yıkanabilir olmalarından dolayı bir kere satın alınması durumunda uzun yıllar kullanılmaktadır.