Geleceğin yaşam alanları için bir platform: interzum

Hallendurchblick, Halle 6

Geleceğin evi neye benziyor? Gelecekte evlerimizi nasıl döşeyeceğiz? Yarının tasarımını ve mimarisini hangi malzemeler ve işlevler şekillendiriyor? İşte bu ve benzeri soruların cevabını yakın zamanda gerçekleşecek olan interzum etkinliğinde bulabilirsiniz. Interzum gelecekte yaşama şeklimizi şekillendirecek eğilimler ve yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için her türlü ilham kaynağını sunuyor. 21 – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Köln’deki gerçekleşecek olan dünyanın önde gelen uluslararası ticaret fuarı, mobilya ve iç tasarım alanında yeni olanaklara ev sahipliği yapıyor. Fuar aynı zamanda kişiselleştirme, küçük alanlarda yaşama, mobilite ve dijitalleşme gibi küresel mega trendleri de araştırıyor. Lider endüstri platformu bu nedenle tasarımcılar, mimarlar, ürün geliştiriciler ve diğer planlamacılar için önemli bir ilham kaynağı olma niteliğinde.

Her geçen gün yaşam tarzları daha çeşitli, bireyselleştirilmiş, mobil ve bağlantılı hale geliyor. Yaşam ve çalışma ortamlarımızdaki bu dönüşümle birlikte mobilya dünyası da değişiyor, gelişiyor. Örneğin artık mutfaklar, başlı başına bir yaşam alanı haline gelirken, banyolar uzun zamandır yıkanmanın ötesinde bir yer olma özelliğindeler. Ofisler gibi kamusal alanlarınsa daha rahat olması beklentisi yükseliyor. Sonuç olarak, artık mobilyaların dayanıklılığı, işlevselliği ve sürdürülebilirliği konusunda daha büyük beklentilerimiz var. Aynı zamanda, küçük alanlarda yaşam tercihi dünyadaki mega şehirlerin büyümesi nedeniyle giderek daha önemli bir konu olmaya başladı. Dijital teknolojiler, günlük yaşamlarımıza dahil edilmekte, yaşam ve çalışma biçimlerini değiştiriyor. Yaşam alanlarımızın geleceği ile ilgili sorular bu nedenle giderek daha da zorlaşıyor. Yenilikçi malzemeler, işlevsellik, teknoloji ve sürdürülebilirlik konularında hangi yeni olanakları sunuyor? Teknik bileşenler evdeki konforu ve rahatlığı nasıl arttırır? Tek tek mobilya parçaları veya tüm odalar akıllıca nasıl birbirine bağlanabilir? Hareketliliği artırmak veya küçük alanlarda yaşamak için hangi yeni çözümler var?

Tüm bu soruların cevapları, uluslararası katılımcıların gelecekteki yaşam alanlarımızı ve çalışma alanlarımızı şekillendirecek eğilimler hakkında özel bilgiler sağladığı yaklaşan interzum ticaret fuarında bulunabilir. Interzum’da sunulan yenilikler genellikle ilk kez uluslararası bir izleyici kitlesiyle buluşuyor. Fuarın katılımcıları, öncü yenilikler veya kendi trend çalışmalarını sunarken tasarımcılara ve mimarlara çalışmaları için değerli ilham kaynakları da yaratmaktalar.

Yaratıcılık çoğu zaman ayrıntılarda ifade edilir. Metal donanımlar veya gömme aydınlatma armatürleri gibi bileşenler de mobilyalar için tasarım olanaklarını genişletmektedir. Geleneksel işlevleri yeniden düşünen ve geliştiren akıllı mobilya teknolojisi ile ev daha konforlu ve esnek hale gelir. Bu alanda da interzum, tedarikçi endüstrisine olağanüstü yenilikçi yeteneklerini sunması için bir fırsat yaratıyor. Katılımcılar, ürün ve iç mekan tasarımcılarının tasarımlarını, mobilya armatürlerinden yeni depolama çözümleri için konuşma veya jestlerle kontrol edilebilen LED lambalara kadar geliştirdikleri ilk yenilikleri ziyaretçilerle buluştırmaya hazırlanıyorlar. Mobilya tedarik endüstrisinden ve iç tasarım inşaatına farklı alanlardaki uluslararası katılımcılarıyla interzum, küresel pazarın tüm yelpazesini kapsıyor. Yarının tasarımını ve mimarisini doğrudan etkileyen eğilimlerin ve yeniliklerin ortaya çıktığı yer olarak interzum, mobilya dünyasını Köln’e bekliyor.